FARM SCANNER - Przejmij kontrolę nad swoimi uprawami

FARM SCANNER to projekt mający na celu uruchomienie aplikacji mobilnej, która na podstawie danych satelitarnych będzie wspierać zarządców pól w ich codziennej pracy a przez to pozwalać im na dokładniejsze monitorowanie upraw, przy jednoczesnej oszczędności czasu i kosztów.

FARM SCANNER budowany jest przez specjalistów Centrum Teledetekcji, Instytutu Geodezji i Kartografii, posiadających doświadczenie w dostarczaniu zaawansowanych technologii dla sektora rolniczego, z wykorzystaniem danych satelitarnych. FARM SCANNER jest zaprojektowany jako mobilna aplikacja pozwalająca na opracowanie w czasie rzeczywistym produktów na podstawie danych satelitarnych, z wykorzystaniem informacji naziemnej. Zadaniem aplikacji jest dostarczenie mapy szkód w obrębie pola (pól) oraz wsparcie w ocenie skali problemu. Dodatkowo aplikacja wskaże Użytkownikowi przydatne narzędzia i proponowane rozwiązania oferowane przez Satelitarny Serwis Rolniczy ASAP - www.asap.farmer.pl.

Zalety:
• Oszczędzaj - Dzięki zastosowaniu aplikacji FARM SCANNER już nie będziesz musiał monitorować każdego pola osobno! Wystarczy, że zlokalizujesz szkodę w jednym miejscu na polu, a nasza aplikacja znajdzie podobne obszary na wszystkich Twoich polach.

• Zaobserwuj więcej - Zastosuj dane satelitarne jako narzędzie wspierające monitorowanie produkcji roślinnej. Spójrz na swoje pola z góry! Dane satelitarne to nie tylko obrazek. Dane satelitarne to Twój dodatkowy zmysł, który widzi więcej niż ludzkie oko.

• Zmniejsz swoje straty - Rozpoznaj szkody jak najszybciej! Aplikacja FARM SCANNER nie tylko oszacuje powierzchnię szkód na Twoich polach, ale zaproponuje również rozwiązania z oferty Serwisu ASAP. Wykorzystaj te informacje do podjęcia najlepszych decyzji i zminimalizowania strat.

Więcej o projekcie: www.farm-scanner.com

Projekt FARM SCANNER jest zwycięzcą kosmicznego programu akceleracyjnego Space3ac!
Więcej informacji na temat programu Space3ac można znaleźć na stronie: http://www.space3.ac/
oraz na stronie http://www.igik.edu.pl/pl/a/FARM-SCANNER-zwyciezca-programu-akceleracyjnego-Space3ac