Konferencja kończąca projekt InCoNaDa

Dziękujemy za udział w konferencji zamykającej projekt InCoNaDa. Szczególne podziękowania składamy zespołowi z Politechniki Łódzkiej za goszczenie i organizację wydarzenia. Wszystkie prezentacje są dostępne w zakładce Publikacje: https://inconada.eu/index.php/2024/04/16/prezentacje-z-konferencji-zamykajacej-projekt-inconada/

Continue reading

Prezentacje z konferencji zamykającej projekt InCoNaDa

Agata Hościło, Geir-Harald Strandt, 2024, Introduction to the InCoNaDa project, Final conference, Łódź, 04.04.2024  1_Hoscilo_Introduction to InCoNaDa Joanna Przystawska,CLMS product portfolio and future developments, Final conference, Łódź, 04.04.2024  2_Przystawska_CLMS_Products_portfolio_and_future_developments Svein Olav Krøgli, Testing CLMS products for monitoring agricultural landscapes and Ecological Focus Areas, Final conference, Łódź, 04.04.2024 3_Krogli_Testing CLMS products for monitoring agricultural landscapes…

Continue reading

Zapraszamy na konferencję zamykającą projekt InCoNaDa

W imieniu konsorcjum projektu InCoNaDa: „Rozpowszechnienie wykorzystania informacji o pokryciu terenu i użytkowaniu ziemi pochodzących z integracji usług Copernicus Land Monitoring Service (CLMS) oraz krajowych baz danych”, zapraszamy na konferencję zamykającą projekt InCoNaDa, która odbędzie się 4 kwietnia 2024 r. (8:30 – 16:00) na Politechnice Łódzkiej w trybie hybrydowym.  Konferencja…

Continue reading

Nowa publikacja na temat potrzeb planowania przestrzennego

Z przyjemnością informujemy, że opublikowane zostały wyniki badań dotyczących potrzeb związanych z geoprzestrzennymi danymi dotyczącymi pokrycia terenu (LC), użytkowania gruntów (LU) oraz ich zmian dla planowania przestrzennego w Polsce i Norwegii, a także analiza przydatności produktów CLMS w kontekście systemów planowania przestrzennego: Cysek-Pawlak, M., Misiak, J., Hościło, A., Strand, G.-H.,…

Continue reading

Prezentacja aplikacji InCoNaDa na konferencji GISday 2023 w Łodzi

W dniu 15 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu  Łódzkiego odbyła się konferencja GISday 2023, podczas której Sebastian Florczyk z Instytutu Geodezji i Kartografii przedstawił prototyp aplikacji „InCoNaDa” w formie referatu: Rozpowszechnianie wykorzystania informacji o pokryciu terenu i użytkowaniu ziemi pochodzących z integracji usług Copernicus Land Monitoring Service oraz krajowych…

Continue reading

Wyniki projektu InCoNaDa na I Kongresie Geoinformacyjnym

W dniach 25-27 października 2023 r. Adam Waśniewski i Alicja Rynkiewicz, specjaliści z Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK, zaprezentowali wyniki projektu InCoNaDa na I Konresie Geoinformacyjnym w Krakowie pt. „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”. Prezentacje miały formę posterów: W jaki sposób weryfikacja danych referencyjnych i wykorzystanie Numerycznego Modelu Terenu wpływa na wynik klasyfikacji pokrycia terenu?,…

Continue reading

II webinar projektu InCoNaDa – dziękujemy za udział

 W dniu 17 października mieliśmy przyjemność poprowadzić II międzynarodowe webinarium projektu InCoNaDa prezentujące wyniki naszej pracy na obecnym etapie projektu. Dziękujemy wszystkim za udział, prezentacje, pytania i odpowiedzi. Mamy nadzieję, że webinarium podobało się Państwu tak samo jak nam i zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi publikacjami oraz do kontaktu…

Continue reading

Zaproszenie na webinar projektu InCoNaDa

W imieniu konsorcjum projektu InCoNaDa, zapraszamy na drugi webinar InCoNaDa, który odbędzie się 17 października 2023 r. (9:00 – 12:30). Webinar będzie prowadzony w języku angielskim (bez tłumaczenia).  Głównym celem projektu InCoNaDa jest poprawa wykorzystania przez użytkowników informacji o pokryciu terenu i użytkowaniu gruntów uzyskanych w wyniku integracji krajowych baz danych i usługi monitorowania…

Continue reading

Pierwsza wspólna publikacja z projektu InCoNaDa

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym wspólnym artykułem opisującym wyniki zadania 1 realizowanego w ramach projektu InCoNaDa: Waśniewski A., Hościło A., Aune-Lundberg L. (2023). The impact of selection of reference samples and DEM on the accuracy of land cover classification based on Sentinel-2 data. Remote Sensing Applications: Society and Environment,…

Continue reading