Seminarium Jubileuszu 75-lecia - Monitorowanie pokrycia terenu i użytkowania ziemi – wkład Instytutu Geodezji i Kartografii w europejski program CORINE Land Cover

Dodano: 03 marca 2021

Zapraszamy na seminarium online dr hab. inż. Agaty Hościło pt.: "Monitorowanie pokrycia terenu i użytkowania ziemi – wkład Instytutu Geodezji i Kartografii w europejski program CORINE Land Coverer".

Seminarium odbędzie się 12 kwietnia 2021 roku o godzinie 10:00 w aplikacji Teams klik

W trakcie seminarium zostanie przedstawiony krótki rys historyczny europejskiego programu CORINE Land Cover (CLC) oraz zaangażowanie w jego realizację zespołu Instytutu Geodezji i Kartografii (IGiK). Istotą programu CORINE Land Cover jest dostarczenie informacji dotyczącej pokrycia terenu i użytkowania ziemi na obszarze Europy w regularnych cyklach oraz wykazanie zmian zachodzących między kolejnymi cyklami. IGIK, jako jedno z Krajowych Centrów Referencyjnych Europejskiej Sieci Informacji i Obserwacji Środowiska (EIONET) ds. pokrycia terenu, był odpowiedzialny za opracowanie wszystkich krajowych baz pokrycia terenu: CLC1990, CLC2000, CLC2006, CLC2012 i CLC2018. W trakcie seminarium zostaną również przestawione założenia oraz postępy prac Europejskiej Agencji Środowiska w zakresie nowej generacji CORINE Land Cover CLC+. CLC+ to zestaw produktów, które oprócz podstawowej bazy danych CLC+ umożliwi tworzenie produktów dostosowanych do potrzeb zarówno decydentów UE jak również zainteresowanych odbiorców w państwach członkowskich. 

Rys. Zdjęcie poglądowe (źródło: IGiK)

Poniżej przedstawiamy nagranie z seminarium. Zapraszamy do oglądania.