2019
Celem cyklu seminariów w Instytucie Geodezji i Kartografii, zainaugurowanego 9 kwietnia 2018 roku, jest prezentacja tematyki badawczej oraz nowych trendów badawczych w obszarze zainteresowań Instytutu. Seminarium służy wymianie wiedzy i umiejętności oraz zwiększeniu potencjału badawczego pracowników Instytutu.
Wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, serdecznie zapraszamy do Instytutu Geodezji i Kartografii na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.
Seminarium „Numeryczne symulacje ewolucji rzek na Ziemi i Tytanie”
28 stycznia 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Katarzyny Misiury pt.: „Numeryczne symulacje ewolucji rzek na Ziemi i Tytanie”
Seminarium Seasonal crustal deformation in Himalayas induced by hydrological loading
11 lutego 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Jagat Dwipendra Ray pt.: „Seasonal crustal deformation in Himalayas induced by hydrological loading”
Seminarium „Perspektywy wykorzystania chmury obliczeniowej Google Earth Engine w pracach Instytutu Geodezji i Kartografii na przykładzie wyznaczania wilgotności gleby z danych mikrofalowych satelity Sentinel-1”
25 lutego 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Jana Musiała pt.: „Perspektywy wykorzystania chmury obliczeniowej Google Earth Engine w pracach Instytutu Geodezji i Kartografii na przykładzie wyznaczania wilgotności gleby z danych mikrofalowych satelity Sentinel-1”
Seminarium „Produkty serwisu lądowego Copernicus źródłem informacji o pokryciu terenu w skali kraju: baza danych Corine Land Cover 2018 oraz warstwy wysokorozdzielcze (eng. High Resolution Layers)„
11 marca 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr inż. Agaty Hościło, mgr Anny Mirończuk pt.: „Produkty serwisu lądowego Copernicus źródłem informacji o pokryciu terenu w skali kraju: baza danych Corine Land Cover 2018 oraz warstwy wysokorozdzielcze (eng. High Resolution Layers)„
Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.
Seminarium „W jaki sposób grawimetry mogą poprawić zapisy trzęsień ziemi?”
25 marca 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr inż. Kamili Karkowskiej pt.: „W jaki sposób grawimetry mogą poprawić zapisy trzęsień ziemi?”
Seminarium „Szczegółowa informacja o pokryciu terenu na przykładzie produktów serwisu Copernicus o zasięgu lokalnym: Urban Atlas, Riparian Zones i Natura2000”
8 kwietnia 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr Damiana Olszewskiego i mgr inż. Michała Kałuskiego pt.: "Szczegółowa informacja o pokryciu terenu na przykładzie produktów serwisu Copernicus o zasięgu lokalnym: Urban Atlas, Riparian Zones i Natura2000”
Seminarium Użyteczność kartograficznych anamorfoz powierzchniowych
27 maja 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Anny Markowskiej pt.: "Użyteczność kartograficznych anamorfoz powierzchniowych"
Seminarium The South African Crop Monitoring & Estimation System - Current Status
Serdecznie zapraszamy na seminarium, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 10 w siedzibie Instytutu.
Seminarium Wykorzystanie rejestru danych Global Urban Footprint (GUF) do budowy wektorowej bazy sieci osadniczej w Polsce
10 czerwca 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr inż. Małgorzaty Brzezińskiej-Klusek pt.: „Wykorzystanie rejestru danych Global Urban Footprint (GUF) do budowy wektorowej bazy sieci osadniczej w Polsce”
Seminarium Modernizacja i aktualizacja Geoportalu OGNIWO
14 października 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Anny Markowskiej pt.: "Modernizacja i aktualizacja Geoportalu OGNIWO".
Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.
Seminarium Rozpoznanie globalnych własności fluktuacji dekadowych pola magnetycznego Ziemi poprzez analizę harmoniczną jego zachowania czasowego opisanego rodziną modeli IGRF/DGRF w okresie 1900-2010
28 października 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr hab. Lecha Krysińskiego pt.: „Rozpoznanie globalnych własności fluktuacji dekadowych pola magnetycznego Ziemi poprzez analizę harmoniczną jego zachowania czasowego opisanego rodziną modeli IGRF/DGRF w okresie 1900-2010”
Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.
Seminarium Life AdaptCity PL - wykorzystanie teledetekcji w monitoringu terenów antropogenicznych oraz środowiska dla obszaru miasta st. Warszawy
25 listopada 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr Damiana Olszewskiego, mgr inż. Patryka Gryzbowskiego i mgr Radosława Gurdaka pt.: "Life AdaptCity PL - wykorzystanie teledetekcji w monitoringu terenów antropogenicznych oraz środowiska dla obszaru miasta st. Warszawy"
Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.
Seminarium Testing Maps for Visually Impaired and Blind Students in Kurdistan Regions, Iraq
9 grudnia 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium Ashna A. Kareem (Eötvös Loránd University, Faculty of Informatics, Department of Cartography and Geoinformatics, Hungary) pt.: "Testing Maps for Visually Impaired and Blind Students in Kurdistan Regions, Iraq"
Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.