Seminaria

Celem cyklu seminariów w Instytucie Geodezji i Kartografii, zainaugurowanego 9 kwietnia 2018 roku,  jest prezentacja tematyki badawczej oraz nowych trendów badawczych w obszarze zainteresowań Instytutu. Seminarium służy wymianie wiedzy i umiejętności oraz zwiększeniu potencjału badawczego pracowników Instytutu.

Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych

Serdecznie zapraszamy pracowników Instytutu oraz wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych". Seminarium wygłosi dr hab. Monika Wilde-Piórko, prof. IGiK.

Seminarium odbędzie się 23 października 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

On the estimation of temporal variations of orthometric/normal height at proposed IHRF sites using GRACE/GRACE-FO data

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "On the estimation of temporal variations of orthometric/normal height at proposed IHRF sites using GRACE/GRACE-FO data". Seminarium wygłosi mgr Samuel Milki Yadeta.

Seminarium odbędzie się 9 października 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce". Seminarium wygłosi dr Kinga Kulesza.

Seminarium odbędzie się 25 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking". Seminarium wygłosi mgr Konrad Wróblewski.

Seminarium odbędzie się 11 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Zastosowanie teledetekcji do badań hydrologicznych na przykładzie projektów wykonywanych w Centrum Teledetekcji

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "Zastosowanie teledetekcji do badań hydrologicznych na przykładzie projektów wykonywanych w Centrum Teledetekcji". Seminarium wygłosi mgr inż. Magdalena Łągiewska. Seminarium odbędzie się 22 maja 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Wyzwania w klasyfikacji pokrycia terenu z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i danych Sentinel-2

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "Wyzwania w klasyfikacji pokrycia terenu z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i danych Sentinel-2". Seminarium wygłosi mgr Adam Waśniewski. Seminarium odbędzie się 8 maja 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

European Ground Motion Service. Serwis deformacji gruntu Copernicus w świetle własnych badań i doświadczeń

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "European Ground Motion Service. Serwis deformacji gruntu Copernicus w świetle własnych badań i doświadczeń". Seminarium wygłosi dr Dariusz Ziółkowski.

Seminarium odbędzie się 17 kwietnia 2022 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Seminarium - A Proposed Satellite-Based Crop Insurance System for Smallholder Maize Farming George

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "A Proposed Satellite-Based Crop Insurance System for Smallholder Maize Farming George". Seminarium wygłosi Dr. George Chirima z Agricultural Research Council, South Africa, ARC - Institute for Soil, Climate and Water.

Seminarium odbędzie się 17 października 2022 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Seminarium Model globalnego systemu miast

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium mgr inż. Katarzyny Goch pt.: "Model globalnego systemu miast". Seminarium odbędzie się 16 maja 2022 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Seminarium Jubileuszu 75-lecia - Badania deformacji gruntu metodą interferometrii radarowej w Instytucie Geodezji i Kartografii - ODWOŁANE

Zapraszamy na seminarium online dr Dariusza Ziółkowskiego pt.: " Badania deformacji gruntu metodą interferometrii radarowej w Instytucie Geodezji i Kartografii".

Seminarium odbędzie się 13 grudnia 2021 roku o godzinie 10:00 w aplikacji Teams

czytaj więcej >