Seminaria

Seminaria

Celem cyklu seminariów w Instytucie Geodezji i Kartografii, zainaugurowanego 9 kwietnia 2018 roku,  jest prezentacja tematyki badawczej oraz nowych trendów badawczych w obszarze zainteresowań Instytutu. Seminarium służy wymianie wiedzy i umiejętności oraz zwiększeniu potencjału badawczego pracowników Instytutu.

Wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, serdecznie zapraszamy do Instytutu Geodezji i Kartografii na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.

 

 

 

Seminarium Seasonal crustal deformation in Himalayas induced by hydrological loading

11 lutego 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Jagat Dwipendra Ray pt.: „Seasonal crustal deformation in Himalayas induced by hydrological loading”

czytaj więcej >

Seminarium „Perspektywy wykorzystania chmury obliczeniowej Google Earth Engine w pracach Instytutu Geodezji i Kartografii na przykładzie wyznaczania wilgotności gleby z danych mikrofalowych satelity Sentinel-1”

25 lutego 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Jana Musiała pt.: „Perspektywy wykorzystania chmury obliczeniowej Google Earth Engine w pracach Instytutu Geodezji i Kartografii na przykładzie wyznaczania wilgotności gleby z danych mikrofalowych satelity Sentinel-1”

czytaj więcej >

Seminarium „Krajowe produkty serwisu Copernicus Land Monitoring – warstwy wysokorozdzielcze oraz produkty lokalne„

11 marca 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr inż. Agaty Hościło, mgr Anny Mirończuk, mgr Damiana Olszewskiego, mgr inż. Michała Kałuskiego pt.: „Krajowe produkty serwisu Copernicus Land Monitoring – warstwy wysokorozdzielcze oraz produkty lokalne„

czytaj więcej >

Seminarium „W jaki sposób grawimetry mogą poprawić zapisy trzęsień ziemi?”

25 marca 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr inż. Kamili Karkowskiej pt.: „W jaki sposób grawimetry mogą poprawić zapisy trzęsień ziemi?”

czytaj więcej >

Seminarium „Czy i w jaki sposób dane satelitarnych mogą wspomagać proces zarządzania lasami”

8 kwietnia 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr inż. Agaty Hościło, mgr Anety Lewandowskiej, mgr inż. Michała Kałuskiego pt.: "Czy i w jaki sposób dane satelitarnych mogą wspomagać proces zarządzania lasami”

czytaj więcej >

Seminarium Użyteczność kartograficznych anamorfoz powierzchniowych

27 maja 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium mgr Anny Markowskiej pt.: "Użyteczność kartograficznych anamorfoz powierzchniowych"

czytaj więcej >