Akademia Geomatyki Praktycznej (AGP) – nowa inicjatywa edukacyjna

Akademia Geomatyki Praktycznej (AGP) – nowa inicjatywa edukacyjna Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii.

Akademia Geomatyki Praktycznej  (AGP) powstała przy współudziale doświadczonych wykładowców akademickich Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz pracowników naukowych Instytutu Geodezji i Kartografii. Akademia ma na celu prowadzenie działalności w oparciu o opracowaną innowacyjną koncepcję szkoleń i zajęć praktycznych uzupełniających wiedzę akademicką z zakresu szeroko rozumianej geomatyki.

Celem AGP jest prowadzenie działalności szkoleniowej mającej na względzie wzmacnianie potencjału i mobilności zawodowej uczestników szkoleń poprzez umożliwienie zdobywania konkretnych umiejętności praktycznych, zarówno przez młodych absolwentów, jak i doświadczonych pracowników zainteresowanych przekwalifikowaniem zawodowym lub rozszerzeniem swojej dotychczasowej działalności. Jednym z celów AGP jest również gromadzenie informacji na temat potrzeb w zakresie kształcenia zawodowego i akademickiego oraz wspieranie przedsiębiorczości o charakterze innowacyjnym. Inicjatywa jest otwarta na nowych partnerów i zakłada współpracę z innymi uczelniami, instytucjami, firmami oraz ekspertami. Ze względu na specyfikę programu szkoleniowego, oferta AGP ma charakter uzupełniający do standardowych szkoleń oferowanych dotychczas przez różne firmy, a także do studiów podyplomowych i kursów organizowanych przez uczelnie.
Oferta szkoleń będzie na bieżąco modyfikowana zależnie od zmian na rynku pracy oraz potrzeb zgłaszanych przez uczestników szkoleń oraz partnerów Akademii.

Szkolenia adresowane są zarówno do osób z wykształceniem geodezyjno-kartograficznym, jak i do wszystkich osób chcących posiąść umiejętności z zakresu pozyskiwania informacji o przestrzeni, przetwarzania danych przestrzennych i ich udostępniania (informatyków, geologów, pracowników służb specjalnych, specjalistów zajmujących się: ochroną środowiska, zarządzaniem majątkiem przedsiębiorstw sieciowych, zarządzaniem transportem, budownictwem i in.).
Rozpoczęły się już zapisy, a pierwsze szkolenia ruszą w drugiej połowie września 2014 roku.

Więcej informacji na stronie www.agp.edu.pl