Aktualności

Seminarium Modelowanie wymiany netto ekosystemu NEE na obszarach bagiennych z zastosowaniem danych satelitarnych

27 stycznia 2020 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii Prof. dr hab. Katarzyna Dabrowska-Zielińska wygłosi seminarium pt.: „Modelowanie wymiany netto ekosystemu NEE na obszarach bagiennych z zastosowaniem danych satelitarnych”

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 8:45, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.

czytaj więcej >

Pożary w Australii

Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii obserwuje pożary, wykorzystując dane pochodzące z europejskich satelitów Sentinel-2.

czytaj więcej >

Prof. dr hab. inż. Jan Kryński przewodniczącym Komitetu Narodowego ds. współpracy z Międzynarodową Unią Geodezji i Geofizyki

Uchwałą Nr 35/2019 Prezydium Polskiej Akademii Nauk z dnia 16 kwietnia 2019 roku powołano prof. dr hab. inż. Jana Kryńskiego na funkcję przewodniczącego Komitetu Narodowego do spraw współpracy z Międzynarodową Unią Geodezji i Geofizyki (IUGG), działającego przy Wydziale IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2019-2022.

czytaj więcej >

Dr hab. Monika Wilde-Piórko, prof. IGiK sekretarzem Komitetu Narodowego ds. współpracy z Międzynarodową Unią Geodezji i Geofizyki

Dr hab. Monika Wilde-Piórko, prof. IGiK została powołana na funkcję sekretarza Komitetu Narodowego do spraw współpracy z Międzynarodową Unią Geodezji i Geofizyki (IUGG) działającego przy Wydziale IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2019-2022.

czytaj więcej >

SAT4EST – system wspomagający lokalną administrację w sprawowaniu nadzoru nad lasami niepaństwowymi

SAT4EST – system wspomagający lokalną administrację w sprawowaniu nadzoru nad lasami niepaństwowymi

To hasło konferencji, która odbyła się 20.11.2019r. w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji lokalnej, dla których dedykowany jest system wykorzystujący satelitarne techniki obserwacji Ziemi.

czytaj więcej >

Instalacja radiometru w Borowej Górze

24 września 2019 r. w Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznym Borowa Góra, należącym do Instytutu Geodezji i Kartografii (IGiK), został zainstalowany radiometr mikrofalowy firmy Rohde-Schwartz, zakupiony przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) w ramach wspólnie prowadzonego projektu EPOS-PL, którego liderem jest Instytut Geofizyki PAN.

czytaj więcej >

Program akceleracyjny SpaceUp BSA

Miło nam poinformować, że już po raz drugi Krakowski Park Technologiczny wraz z IGiK rozpoczynają rekrutację do programu akceleracyjnego SpaceUp BSA.

czytaj więcej >

Góra lodowa o polu powierzchni Londynu oderwała się na Antarktydzie

Największa od ponad 50 lat góra lodowa o nazwie D28, ważąca około 315 miliardów ton, oderwała się od lodowca szelfowego Amery we wschodniej części Antarktydy. Jej rozmiary są porównywalne z powierzchnią Londynu.

czytaj więcej >

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji

Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Badanie Rynku - Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020

Badanie Rynku

Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020.

czytaj więcej >