Aktualności

Badanie Rynku - Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020

Badanie Rynku

Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020.

czytaj więcej >

Profesor Marek Baranowski ponownie Sekretarzem Generalnym AGILE

Członkowie Asocjacji Laboratoriów Geoinformacyjnych w Europie (AGILE) wybrali ponownie Marka Baranowskiego, profesora IGiK do Zarządu Asocjacji, powierzając mu funkcję Sekretarza Generalnego na okres kadencji 2019 – 2023.

czytaj więcej >

Awaria kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka"

Na terenie Warszawy doszło do awarii dwóch kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”. We wtorek 27 sierpnia uszkodzeniu uległa infrastruktura przesyłowa ścieków pochodzących z siedmiu dzielnic lewobrzeżnej części miasta, co poskutkowało koniecznością ich kontrolowanego zrzutu wprost do Wisły. Podaje się, iż w każdej sekundzie wpływa do niej około trzech metrów sześciennych nieczystości.

czytaj więcej >

Media o Spotkaniu Ministra Ardanowskiego w IGiK

Spotkanie, które odbyło się 6 sierpnia w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii, na którym obecny był między innymi Minister Ardanowski odbiły się szerokim echem w mediach.

czytaj więcej >

Możliwości wykorzystania zdjęć satelitarnych w rolnictwie - Spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w IGiK

6 sierpnia 2019 roku w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii odbyło się spotkanie zorganizowane przez Centrum Teledetekcji (CT) dotyczące możliwości wykorzystania zdjęć satelitarnych w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania suszy rolniczej i jej skutków.

czytaj więcej >

Prognozy plonów zbóż lepsze niż w roku ubiegłym.

Tegoroczna susza od początku czerwca trwająca przez ponad 3 dekady spowodowała spadek plonówy zbóż i rzepaku poniżej wartości potencjalnych.
czytaj więcej >

Syberia płonie. Ogromny pożar okiem satelity

W ostatnich dniach w mediach pojawiają się informacje na temat pożarów lasów na Syberii. Za pomocą danych satelitarnych Sentinel-2 możemy monitorować ich rozwój w czasie oraz bieżący zasięg.

czytaj więcej >

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki

Działając na podstawie art. 43 ust. 7 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (j.t. Dz.U.2019.1095 ze zm.) oraz § 11 pkt. 2 Statutu Instytutu Geodezji i Kartografii, Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15.09.2019 r.

czytaj więcej >

Masowe kwitnienie Bałtyku na zobrazowaniach satelitarnych

Jak co roku w sezonie letnim turyści borykają się z problemem kwitnienia Bałtyku i występowania w tym czasie sinic. W ubiegłym roku w lipcu z powodu sinic w najgorszym momencie zamkniętych było aż 50 nadbałtyckich plaż. Bieżący rok także odznacza się powszechnym występowaniem tych bakterii, przez które już 21 kąpielisk od Półwyspu Helskiego po Mierzeję Wiślaną, zostało zamkniętych. Sytuacja jest niestety charakterystyczna dla naszego akwenu, a fitoplankton i sinice są obecne w wodach Zatoki Gdańskiej niemal przez cały rok, szczególnie w okresach występowanie wysokich temperatur.

czytaj więcej >