Aktualności

Instalacja radiometru w Borowej Górze

24 września 2019 r. w Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznym Borowa Góra, należącym do Instytutu Geodezji i Kartografii (IGiK), został zainstalowany radiometr mikrofalowy firmy Rohde-Schwartz, zakupiony przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) w ramach wspólnie prowadzonego projektu EPOS-PL, którego liderem jest Instytut Geofizyki PAN.

czytaj więcej >

Program akceleracyjny SpaceUp BSA

Miło nam poinformować, że już po raz drugi Krakowski Park Technologiczny wraz z IGiK rozpoczynają rekrutację do programu akceleracyjnego SpaceUp BSA.

czytaj więcej >

Seminarium Rozpoznanie globalnych własności fluktuacji dekadowych pola magnetycznego Ziemi poprzez analizę harmoniczną jego zachowania czasowego opisanego rodziną modeli IGRF/DGRF w okresie 1900-2010

28 października 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr hab. Lecha Krysińskiego pt.: „Rozpoznanie globalnych własności fluktuacji dekadowych pola magnetycznego Ziemi poprzez analizę harmoniczną jego zachowania czasowego opisanego rodziną modeli IGRF/DGRF w okresie 1900-2010”

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.

czytaj więcej >

Seminarium Modernizacja i aktualizacja Geoportalu OGNIWO

14 października 2019 roku w Instytucie Geodezji i Kartografii odbędzie się seminarium dr Anny Markowskiej pt.: "Modernizacja i aktualizacja Geoportalu OGNIWO".

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do Instytutu na godzinę 9:00, do sali seminaryjnej na 2 piętrze.

czytaj więcej >

Góra lodowa o polu powierzchni Londynu oderwała się na Antarktydzie

Największa od ponad 50 lat góra lodowa o nazwie D28, ważąca około 315 miliardów ton, oderwała się od lodowca szelfowego Amery we wschodniej części Antarktydy. Jej rozmiary są porównywalne z powierzchnią Londynu.

czytaj więcej >

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji

Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Badanie Rynku - Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020

Badanie Rynku

Badanie sprawozdania finansowego za lata 2019 i 2020.

czytaj więcej >

Profesor Marek Baranowski ponownie Sekretarzem Generalnym AGILE

Członkowie Asocjacji Laboratoriów Geoinformacyjnych w Europie (AGILE) wybrali ponownie Marka Baranowskiego, profesora IGiK do Zarządu Asocjacji, powierzając mu funkcję Sekretarza Generalnego na okres kadencji 2019 – 2023.

czytaj więcej >

Awaria kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka"

Na terenie Warszawy doszło do awarii dwóch kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”. We wtorek 27 sierpnia uszkodzeniu uległa infrastruktura przesyłowa ścieków pochodzących z siedmiu dzielnic lewobrzeżnej części miasta, co poskutkowało koniecznością ich kontrolowanego zrzutu wprost do Wisły. Podaje się, iż w każdej sekundzie wpływa do niej około trzech metrów sześciennych nieczystości.

czytaj więcej >

Media o Spotkaniu Ministra Ardanowskiego w IGiK

Spotkanie, które odbyło się 6 sierpnia w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii, na którym obecny był między innymi Minister Ardanowski odbiły się szerokim echem w mediach.

czytaj więcej >