Aktualności

Dr hab. Dariusz Dukaczewski wybrany na wiceprezydenta MAK

Dr hab. Dariusz Dukaczewski wybrany na wiceprezydenta Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej.

czytaj więcej >

Webinaria Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (AMU PAN) zaprasza do udziału w organizowanych przez nią dwóch webinariach skierowanych do Młodych Naukowców.

czytaj więcej >

Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych

Serdecznie zapraszamy pracowników Instytutu oraz wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych". Seminarium wygłosi dr hab. Monika Wilde-Piórko, prof. IGiK.

Seminarium odbędzie się 23 października 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Kampania grawimetrycznych pomiarów absolutnych w ramach projektu BalMarGrav (Litwa, Łotwa), 1-3 sierpnia 2023 roku

W dniach 1-3 sierpnia 2023 zespół Instytutu Geodezji i Kartografii ze wsparciem kolegów z Litwy i Łotwy przeprowadził w ramach projektu BalMarGrav kampanię pomiarów absolutnych przyśpieszenia siły ciężkości.

czytaj więcej >

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór na stanowisko asystentki/asystenta dyrektora

Działając w imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii niniejszym ogłaszam nabór kandydatów na stanowisko asystentki / asystenta dyrektora Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

On the estimation of temporal variations of orthometric/normal height at proposed IHRF sites using GRACE/GRACE-FO data

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "On the estimation of temporal variations of orthometric/normal height at proposed IHRF sites using GRACE/GRACE-FO data". Seminarium wygłosi mgr Samuel Milki Yadeta.

Seminarium odbędzie się 9 października 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce". Seminarium wygłosi dr Kinga Kulesza.

Seminarium odbędzie się 25 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking". Seminarium wygłosi mgr Konrad Wróblewski.

Seminarium odbędzie się 11 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.

czytaj więcej >

Wizyta Głównej Inspektor Doroty Cabańskiej z GUNB oraz Dyrektora Adama Baryłki z MRiT

W dniu 26.07.2023 r. gościliśmy w Instytucie Geodezji i Kartografii na posiedzeniu Kolegium Dyrektora IGIK Panią Główną Inspektor Nadzoru Budowlanego Dorotę Cabańską z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz Pana Adama Baryłkę, Dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji z Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

czytaj więcej >

Prof. dr hab. inż. Jan Kryński przewodniczącym Komitetu Finansowego IUGG w kadencji 2023-2027

czytaj więcej >