Aktualności

Oferta stażu podoktorskiego (post-doc position) w Centrum Geomatyki Stosowanej IGIK

The Centre of Applied Geomatics at the Institute of Geodesy and Cartography, Warsaw, Poland, offers a post-doc position in the project funded by the National Science Centre (NCN) OPUS21 entitled: “Assessment of the impact of weather conditions on forest health status and forest disturbances at regional and national scale based on the integration of ground and space-based remote sensing datasets”.

czytaj więcej >

Announcement of the competition result concerning the NCN SONATA BIS 11 project

czytaj więcej >

O monitorowaniu suszy przez Centrum Teledetekcji IGiK w gazecie Top Agrar Polska 6/2022

W najnowszym wydaniu największej gazety rolniczej w Polsce Top Agrar (6/2022) opublikowano artykuł zatytułowany Wiosenny atak suszy. Przedstawiono w nim m.in. opracowania z marca bieżącego roku powstałe w ramach satelitarnego systemu monitorowania suszy rolniczej, prowadzonego w Centrum Teledetekcji IGiK.Więcej o wiosennej suszy rolniczej na stronie internetowej miesięcznika TopAgrar Polska pod adresem:

https://www.topagrar.pl/archiwum/2022/top-agrar-062022/wiosenny-atak-suszy/

czytaj więcej >

Naukowcy IGIK na EGU2022

czytaj więcej >

Naukowcy z IGIK na ESA Living Planet Sympozjum

Naukowcy z Centrum Teledetekcji oraz Centrum Geomatyki Stosowanej prezentują wyniki projektów badawczych na Living Planet Sympozjum organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną, w dniach 23 - 27 maja 2022 r. w Bonn.

czytaj więcej >

Konkurs na stypendium naukowe NCN w Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK - nierozstrzygnięty

Na podstawie formalnej i merytorycznej oceny wniosku oraz rozmowy kwalifikacyjnej, Komisja konkursowa podjęła decyzję o nierozstrzygnięciu konkursu na stanowisko Stypendysty w ramach projektu NCN OPUS21 pt. „Ocena wpływu warunków meteorologicznych na stan zdrowotny lasów i zaburzenia w lasach w skali regionalnej i krajowej w oparciu o integrację danych naziemnych z danymi z satelitarnych systemów obserwacji Ziemi”.

czytaj więcej >

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geomatyki Stosowanej na stanowisko Geoinformatyk – Programista (Python)

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geomatyki Stosowanej

W związku z pozyskaniem nowych projektów badawczo-rozwojowych i dynamicznym rozwojem zespołu Centrum Geomatyki Stosowanej poszukujemy kandydata/-tki na stanowisko: Specjalisty ds. GEOINFORMACJI

czytaj więcej >

EO4GEO Finalna Konferencja

W imieniu międzynarodowego konsorcjum projektu EO4GEO zapraszamy do udziału w Konferencji EO4GEO podsumowującej wyniki czteroletniego projektu. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym w dniach 17-18 maja 2022 r.

czytaj więcej >

Seminarium Model globalnego systemu miast

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium mgr inż. Katarzyny Goch pt.: "Model globalnego systemu miast". Seminarium odbędzie się 16 maja 2022 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Rozpoczęto badania terenowe fluorescencji chlorofilu roślinności torfowisk

W dniach 26-28.04.2022 przeprowadzono pierwsze w tym roku pomiary terenowe fluorescencji chlorofilu roślinności torfowisk występujących na terenie Basenu Południowego i Środkowego Bagien Biebrzańskich.

Pomiar fluorescencji fluorymetrem OS5p+ jest uznaną metodą pozwalającą szybko i w sposób nieniszczący skontrolować proces fotosyntezy, a także określić stan zdrowotny oraz wystąpienie zjawisk stresowych w roślinach.

czytaj więcej >