Aktualności

Nagranie z seminarium "Geomatyka nowoczesna - Big Data i integracja danych"

Nagranie z seminarium dr. inż. Sebastiana Banaszka pt. "Geomatyka nowoczesna – Big Data i integracja danych".

czytaj więcej >

Referat pt. “Bias reduction and regularization in the harmonic analysis of the solid Earth tide”

W imieniu organizatorów seminarium serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium

czytaj więcej >

Konferencja poświęcona roli technologii satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym

W dniach 28-29 maja 2024 roku  w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, odbyła się konferencja poświęcona roli technologii satelitarnych w zarządzaniu kryzysowym.

czytaj więcej >

Nagranie z seminarium "Geodetic observations for the determination of Essential Climate Variables and monitoring hydrological changes"

Nagranie z seminarium dr. hab. inż. Walyeldeen Hassan Godah, prof. IGiK pt. "Geodetic observations for the determination of Essential Climate Variables and monitoring hydrological changes".

czytaj więcej >

Koordynator/ doradca ds. współpracy i promocji

 Koordynator/ doradca ds. współpracy i promocji

  • Przygotowanie kompleksowej oferty Instytutu;
  • Bieżąca współpraca z pozostałymi jednostkami Instytutu w celu zapewnienia aktualności oraz kompletności oferty Instytutu;
  • Określenie potencjalnych obszarów oraz rynków dla wdrożeń wyników prac badawczych Instytutu oraz nawiązywanie współpracy z podmiotami działającymi w tych obszarach;
  • Identyfikacja potrzeb aktualnych oraz potencjalnych partnerów a także przygotowywanie oferty odpowiadającej tym potrzebom;
  • Poszukiwanie partnerów w celu zawiązania konsorcjów projektowych oraz koordynacja współpracy;
  • Udział w opracowywaniu wniosków projektowych;
  • Przygotowanie materiałów promocyjnych oraz oferty Instytutu dostosowanych do wymagań, potrzeb oraz obszarów działalności podmiotów zewnętrznych;
  • Koordynacja procesu obiegu dokumentów w procesie współpracy z partnerami zewnętrznymi;
  • Koordynowanie współpracy Instytutu z podmiotami zewnętrznymi na wszystkich etapach realizacji projektów;
  • Organizacja wydarzeń oraz koordynowanie udziału Instytutu w wydarzeniach zewnętrznych (konferencje, warsztaty, seminaria)
  • Przygotowywanie materiałów informacyjnych oraz promocyjnych, w tym na potrzeby innych jednostek Instytutu;
  • Identyfikacja produktów i dobór efektywnej strategii wdrożeniowej.
czytaj więcej >

Nowoczesne Technologie Satelitarne: Zastosowanie Mozaik Sentinel-1 do Monitorowania Zmian Powierzchni w Polsce

W dobie dynamicznych zmian klimatycznych i antropogenicznych, nowoczesne technologie satelitarne odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu i zarządzaniu przestrzenią oraz zasobami rolnymi. Instytut Geodezji i Kartografii opracował Krajowe Mozaiki Zmian, bazujące na radarowych zobrazowaniach Programu Copernicus Sentinel-1 z lat 2021, 2022 i 2023.
czytaj więcej >

Zaproszenie na webinarium - Jak sztuczna inteligencja i satelitarne obserwacje Ziemi mogą pomóc chronić naszą planetę?

Instytut Geodezji i Kartografii serdecznie zaprasza do udziału w webinarium pt. Jak sztuczna inteligencja i satelitarne obserwacje Ziemi mogą pomóc chronić naszą planetę?
czytaj więcej >

EnviLink – międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń młodych naukowców w badaniach przyrodniczych

W dniach 15-16 maja br. zespół Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii, w składzie: Maciej Bartold, Magdalena Łągiewska, Konrad Wróblewski oraz Dariusz Ziółkowski, wziął udział w konferencji EnviLink – międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń młodych naukowców w badaniach przyrodniczych, organizowanej przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym k. Warszawy.
czytaj więcej >

Nagranie z seminarium "Zastosowanie danych z programu Copernicus w projekcie GrasSAT - (Fundusze Norweskie) - dla wyznaczenia warunków wzrostu biomasy łąk"

Nagranie z seminarium prof. dr hab. Katarzyny Dąbrowskiej-Zielińskiej pt. "Zastosowanie danych z programu Copernicus w projekcie GrasSAT - (Fundusze Norweskie) - dla wyznaczenia warunków wzrostu biomasy łąk".

czytaj więcej >

Naukowcy z Centrum Teledetekcji o roli sztucznej inteligencji i systemów satelitarnych w ochronie roślinności torfowisk PR Trójka

W dniu 7. maja br. w Polskim Radio Trójka w rozmowie z Michałem Matusem, naukowcy z Centrum Teledetekcji IGiK Maciej Bartold i Marcin Kluczek mówili o nowych możliwościach zastosowania sztucznej inteligencji do analizy danych satelitarnych na potrzeby wczesnego wykrywania stresu u roślinności torfowisk.
czytaj więcej >