Aktualności

Przygruntowe przymrozki i prognozy plonów 2017

czytaj więcej >

Prezentacje z seminarium POLWET

Szanowni Państwo,

Prezentacje z Seminarium Projektu POLWET, które odbyło się 20 kwietnia 2017 r. dostępne są pod następującym linkiem:

https://we.tl/HuzNdUlbYp

Prezentacja POLWET ma na celu zapoznanie Państwa z grupami produktów opracowanymi dla obszarów Ramsar w Polsce, na podstawie danych satelitarnych. Znajdą tam Państwo szczegółowe opisy produktów - metodyka ich opracowania, satelitarne dane źródłowe, propozycja ich zastosowania ale również informację o bazie produktów - dla jakich lat i w jakiej liczbie powstały te produkty. W prezentacji zawarte są również przykłady produktów z każdej grupy produktów.

Prezentacja PORTAL ma na celu zademonstrowanie funkcjonalności Serwisu POLWET - portalu, dostępnego pod adresem: polwet.cubeitg.pl

Prezentacja POLWET Seminarium zawiera ogólne informacje o projekcie, jego celach oraz zbudowanej platformie.

Zachęcamy do dalszego kontaktu!

czytaj więcej >

Seminarium z klimatologi satelitarnej

11 kwietnia odbyło się seminarium Centrum Teledetekcji z klimatologii satelitarnej, tj. wykorzystania danych satelitarnych do badań zmian klimatu. W trakcie seminarium dr Jędrzej Bojanowski wygłosił referat pt. Klimatologia satelitarna zachmurzenia: detekcja, weryfikacja i analiza klimatologiczna zawierający wyniki prac wykonanych w ramach projektów Cloud_CCI i CM SAF podczas stażu podoktorskiego w Szwajcarskim Instytucie ds. Meteorologii i Klimatologii (MeteoSwiss). Przedstawione zostały również założenia projektu NCN prowadzonego przez dr. Bojanowskiego w IGiK w latach 2017-2018 dotyczącego analizy zmian w cyklu dobowym zachmurzenia na Ziemi na przestrzeni ostatnich 30 lat.

czytaj więcej >

Wyniki krajowego etapu XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik - 2017 r.

Krajowa Komisja Konkursowa XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik, na posiedzeniu w dniu 3 kwietnia 2017 roku dokonała oceny ponad 300 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, pod hasłem:

KOCHAMY MAPY (WE LOVE MAPS)

czytaj więcej >

Studenci Politechniki Warszawskiej z wizytą na europejskich uczelniach

Już 2 kwietnia 2017 r. studenci ze specjalności Geodezja i Nawigacja Satelitarna (GiNS) pod opieką profesora Andrzeja Pachuty rozpoczął się dziesięciodniowy wyjazd o charakterze naukowo - dydaktycznym do obserwatoriów astronomiczno - geodezyjnych oraz uniwersytetów technicznych na obszarze Europy Środkowej.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU wykonanie izolacji pionowej i poziomej

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących wykonania izolacji pionowej i poziomej w budynku administracyjnym Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznego IGiK „Borowa Góra” w Jadwisinie k. Serocka.
czytaj więcej >

IGiK szkolił z wykorzystania danych satelitarnych w badaniach klimatu

W dniach 20-24 marca Jędrzej Bojanowski z Centrum Teledetekcji jako trener wziął udział w międzynarodowym szkoleniu „The Use of Gridded Satellite Data for Climate Services” z analizy satelitarnych danych klimatologicznych tworzonych przez Satellite Application Facility for Climate Monitoring (CM SAF). Szkolenie zostało zorganizowane przez EUMETSAT i odbyło się w krakowskim oddziale Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

czytaj więcej >

Artykuł o aplikacji FarmScanner w internetowym wydaniu Magazynu Forbes

Aplikacja Farm Scanner, opracowana przez pracowników Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii została opisana w artykule zatytułowanym "Jak Polacy sprowadzają kosmos na ziemię", w dziale "Pierwszy milion", internetowego wydania Magazynu Forbes.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
http://pierwszymilion.forbes.pl/technologie-kosmiczne-akcelerator-space3ac-farm-scanner-hypermiles-s4t,artykuly,211711,1,1.html#

czytaj więcej >

Zaproszenie na seminarium projektu POLWET

Seminarium Projektu POLWET pt.: „POLWET - Satelitarny Serwis monitorowania i zarządzania obszarami Ramsar w Polsce”, 20 kwietnia 2017 r., godzina 12:00, siedziba Instytutu Geodezji i Kartografii, ul. Z. Modzelewskiego 27, w Warszawie

czytaj więcej >

Zebranie Zespołu KBKiS ds. Programu Obserwacji Ziemi Copernicus

czytaj więcej >