Pracownicy Centrum Geodezji i Geodynamiki na 20. Sympozjum o Geodynamice i Pływach Ziemskich w Strasbourgu
G-ETS skupia się na pływach Ziemi i jej niepływowym obciążeniu (non-tidal loading), takim jak obciążenie atmosferyczne, oceaniczne i hydrologiczne, zmiennej rotacji Ziemi, geodezyjnym monitorowaniu zbiorników wodnych i wulkanów. Kładzie się również nacisk na geodezyjne monitorowanie deformacji powierzchni i redystrybucji mas za pomocą technik kosmicznych (GNSS, GRACE i GRACE-FollowOn, InSAR), a także na innowacyjne techniki i instrumenty (na przykład grawimetry kwantowe) oraz ich zastosowanie w badaniach dynamiki Ziemi.
Przemysław Dykowski prowadził sesję "New technologies, software and innovative concepts (cold-atom gravimetry, gradiometry, etc.)" oraz przedstawił najnowsze wyniki oraz możliwości pomiarowe infrastruktury grawimetrycznej Obserwatorium Borowa Góra. Adam Ciesielski przedstawił swoją nową metodę analizy pływowej (Regularization Approach to Tidal Analysis i Adjusted Moving Window Analysis) wraz z wynikami na dwóch różnych sesjach. W trakcie tego tygodnia odbyło się także spotkanie robocze Międzynarodowej Służby Geodynamiki i Pływów Ziemskich (IGETS).
Wśród ponad 90 uczestników byli reprezentanci różnych środowisk naukowych (grawimetrycznych, sejsmicznych, pływowych) jak i wielu krajów, m. in. każdego kontynentu. Spotkanie było sponsorowane przez Uniwersytet w Strasbourgu, francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS), Francuski Narodowy Komitet Geodezji i Geodynamiki (CNFGG) oraz program "France 2030" przy współpracy Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG) oraz Międzynarodowej Służby Geodynamiki i Pływów Ziemskich (IGETS).