I miejsce w konkursie Datathon Idea Kielce 2022 dla zespołu z Centrum Geomatyki Stosowanej

Dodano: 25 sierpnia 2022

Zespół z Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK w składzie Daria Stosio, Marika Cuprjak i Milena Chmielewska zajął pierwsze miejsce w konkursie „Webskie Kielce. Datathon Idea Kielce 2022” organizowanym przez Urząd Miasta Kielce. Daria Stosio i Marika Cuprjak są również studentkami Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.

Webskie Kielce to konkurs, którego celem jest opracowanie na podstawie miejskich danych „opowieści o mieście” prezentującej wybrane zagadnienie dotyczące Kielc.

Zespół „GISówki” wykonał pracę pt.: "Kompaktowe Kielce - miasto w zasięgu ręki", w której przedstawił strefy dostępności pieszej i rowerowej dla 5 wybranych lokalizacji w Kielcach. W każdej z pięciu stref dostępności znajdują się szkoły oraz przystanki komunikacji miejskiej.
Miasto Kielce ma potencjał stać się miastem kompaktowym, co wg. Krajowej Polityki Miejskiej 2030 jest „dążeniem do rozwoju obszarów miejskich w sposób zrównoważony i odpowiedzialny oraz do racjonalnego wykorzystania przestrzeni i dostępnych zasobów”.

Więcej informacji o konkursie:

GRATULUJEMY!