IGiK organizuje szkołę letnią GIONET

www.gionet.eu

3rd GIONET Summer School

W dniach 18-27 września 2013 r. Zakład Teledetekcji IGiK organizuje szkołę letnią GIONET dla studentów i doktorantów specjalizujących się w dziedzinie teledetekcji. Hasło przewodnie szkoły letniej brzmi: "Remote Sensing Applications for environmental modelling and classification". Szkoła letnia obejmuje serie wykładów i ćwiczeń dotyczących:

• pozyskiwania informacji o stanie środowiska z optycznych, radarowych zdjęć satelitarnych,
  • modelowania środowiskowego, prezentacji modeli prognozowania plonów,
  • łańcuch przetwarzania danych rejestrowanych przez sensor NOAA.AVHRR,
  • pokaz sprzętu do pomiarów parametrów roślinno-glebowych oraz prezentacja ich użycia w terenie,
  • sposoby pozyskiwania fundusze na badania naukowe w EU i ESA;
  • ćwiczenia komputerowe - weryfikacja pokrycia terenu oraz wykrywanie zmian na podstawie wysoko-rozdzielczych zdjęć satelitarnych wg programu CORINE Land Cover.

Językiem oficjalnym szkoły letnie jest angielski. Więcej informacji - 3rd GIONET Summer School.