Jubileusz 70-lecia Instytutu Geodezji i Kartografii

W dniu 10 września 2015 r. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość związana z Jubileuszem 70 - lecia powstania Instytutu Geodezji Kartografii. Zgromadziła ona ponad 100 gości, w tym licznych przedstawicieli władz państwowych, na czele z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisławem Huskowskim, Podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Włodzisławem Duchem oraz Prezesem Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Kazimierzem Bujakowskim. W Jubileuszu uczestniczyli również przedstawiciele licznych placówek naukowych - Polskiej Akademii Nauk, Politechniki Warszawskiej, branżowych instytutów naukowych, uczelni wyższych. Przybyli na nią także reprezentanci organizacji i stowarzyszeń naukowych i społecznych z Polski i zagranicy, z którymi Instytut z sukcesem współpracuje od wielu lat.
W obchodach uczestniczył także przedstawiciel Wojskowego Centrum Geograficznego. Uroczystość zgromadziła licznych pracowników IGiK – zarówno obecnych jak i byłych.
Wszystkich gości powitał dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii, dr inż. Robert Wł. Bauer, który w pierwszych słowach podziękował obecnym za przybycie, następnie przedstawił po krótce historię powstania Instytutu.
Wspominając ludzi, którzy tworzyli historię Instytutu dyrektor wymienił m.in. prof. dr hab. inż. Bogdana Neya - członka rzeczywistego PAN i wieloletniego dyrektora IGiK, który na początku tego roku (3 lutego) skończył 80 lat. Było to okazją do złożenia panu profesorowi życzeń i przekazania mu głosu.
Kolejnym elementem jubileuszu IGiK były wystąpienia zaproszonych gości, którzy odczytali uroczyste adresy. Padło wiele słów uznania oraz podziękowań pod adresem byłych i obecnych pracowników Instytutu. Wielokrotnie podkreślano osiągnięcia oraz bogaty dorobek  naszej placówki.
W drugiej części spotkania swoje wystąpienia mieli prof. dr. hab. Katarzyna Dąbrowska – Zielińska (kierownik Centrum Teledetekcji IGiK), prof. dr hab. Jan Kryński (kierownik Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK) oraz dr hab. Marek Baranowski, prof. IGiK.

UROCZYSTE ADRESY

List gratulacyjny _Marszalek Wojewodztwa Mazowieckiego