Konferencja FPCUP - Rozwój aplikacji downstream wspierających system informacji sektorowej w ramach usługi Copernicus Climate Change Service

Dodano: 08 grudnia 2023

W imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii, Aristotle University of Thessaloniki oraz Silex Clouds Srl mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji Online podsumowujących działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP). Konferencja, zaplanowana na 15 stycznia 2024 roku, skupią się na rozwoju aplikacji downstream wspierających sektorowy system informacyjny w ramach Copernicus Climate Change Service.

Konferencja z uwagi na międzynarodowy charakter projektu, a także partnerów, z którymi jest współrealizowana odbędzie się w języku angielskim

Agenda:

• 9:00 - 9:30: Wprowadzenie i Powitanie

Powitanie wygłoszone przez prof. Katarzynę Dąbrowską-Zielińską, Centrum Badań Kosmicznych – Instytut Geodezji i Kartografii.

• 9:30 - 10:30: Sesja Keynote Uczestników Projektu FPCUP

System do automatycznego wykrywania zmian w użytkowaniu gruntów przez Marcina Kluczka, Centrum Badań Kosmicznych – Instytut Geodezji i Kartografii.
Wykrywanie anomalii w uprawach na podstawie obrazów Sentinel-2 i narzędzi do przetwarzania danych firmy Silex Clouds Srl przez Pablo Marzialetti.
Nowatorski syntetyczny indeks degradacji terenu oparty na podejściu środowiskowym opartym na danych, autorstwa Nikiforosa Samarinas z Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach.

• 10:30 - 11:00: Sesja Pytań i Odpowiedzi
  • 11:45 - 12:45: Innowacyjne aplikacje wykorzystujące dance satelitarne

Jak weryfikacja próbek referencyjnych wpływa na dokładność klasyfikacji pokrycia terenu, wygłoszone przez Adama Waśniewskiego.
Wsparcie zarządzania pożarami na podstawie obrazów satelitarnych - potencjalny wkład włoszej konstelacji satelitarnej IRIDE, Giovanni Laneve, Ramon Bueno, Valerio Pampanoni, Scuola di Ingegneria Aerospaziale – Sapienza Università di Roma, Włochy.
Przetwarzanie danych hiperspektralnych na pokładzie statku kosmicznego w celu precyzyjnego rolnictwa. W kierunku nowego paradygmatu w przetwarzaniu danych obserwacji Ziemi autorstwa Martyny Gatkowskiej z firmy KP Labs sp z o.o.

• 12:45 - 13:00: Sesja Pytań i Podsumowująca

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Zachęcamy również do składania propozycji wystąpień klikając poniższy link do rejestracji (ang.).

W razie pytań zapraszam do kontaktu pod adresem: marzena.kasperek@igik.edu.pl Maciej.jurzyk@igik.edu.pl marcin.kluczek@igik.edu.pl