Nabór do pracy na zastępstwo w Zakładzie Systemów Informacji Przestrzennej i Kartografii

Dodano: 17 listopada 2017

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór kandydatów do pracy na zastępstwo w Zakładzie Systemów Informacji Przestrzennej i Kartografii.

Główny zakres obowiązków obejmuje:
- prowadzenie prac mających na celu doskonalenie metod tworzenia baz danych oraz rozwijania metod komputerowych analiz przestrzennych;
- prowadzenie prac związanych z rozwojem i kształtowaniem infrastruktury informacji przestrzennej;
- prowadzenie (sporządzanie, aktualizacja i udostępnianie) bazy danych OGNIWO;
- prowadzenie prac mających na celu kompleksowe wykorzystywanie danych przeznaczonych do zasilania baz danych systemów informacji przestrzennej pozyskiwanych metodami geodezyjnymi, kartograficznymi, fotogrametrycznymi i teledetekcyjnymi, a także danych pochodzących z innych źródeł;
- realizowanie obowiązków wynikających z Ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz.U.2010, nr 96, poz.618 z późn. zm.);
- wykonywanie innych czynności powierzonych przez przełożonych.
Wymagania kwalifikacyjne:
- wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu geoinformatyki, kartografii i teledetekcji lub absolutorium na ww. kierunku studiów;
- płynna znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
- dobrze widziana znajomość innych języków obcych.
Wymagane umiejętności:
- znajomość programów GIS: ArcGIS, QGIS. MapInfo,GeoMedia, ENVI;
- znajomość programów statystycznych: STATISTICA;
- pożądana znajomość programów graficznych oraz aplikacji biurowych;
- znajomość problematyki z zakresu GIS, teledetekcji, kartografii, skaningu laserowego, fotogrametrii;
- umiejętność pozyskiwania i przetwarzania danych przestrzennych oraz wizualizacji w formie opracowań kartograficznych.
Cechy osobowościowe:
- myślenie analityczne,
- kreatywność,
- rzetelność,
- odpowiedzialność za wykonywane zadania,
- umiejętność organizowania pracy własnej,
- umiejętność pracy w zespole,
- motywacja do kształcenia się i podnoszenia kwalifikacji,
- wysoki poziom kultury osobistej.
Oferujemy:
- zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na zastępstwo;
- praca w miłym i doświadczonym zespole,
- możliwość rozwoju.
Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:
- CV i list motywacyjny,
- kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
Termin składania ofert do dnia 30.11.2017 roku.
Miejsce składania dokumentów:
Prosimy o przesłanie dokumentów na adres igik@igik.edu.pl oraz dariusz.dukaczewski@igik.edu.pl
W zgłoszeniu prosimy o dopisanie następującej klauzuli: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 922 z późniejszymi zmianami)".