Nowa Biblioteka Cyfrowa IGiK

Dodano: 07 września 2020

Od dziś do Państwa dyspozycji zostaje oddana całkowicie przebudowana i odnowiona Biblioteka Cyfrowa IGiK.

Nowa odsłona jest dopasowana do współczesnych standardów i działa w oparciu o najnowszą wersję systemu dLibra opracowanego przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Oferuje ona szereg udogodnień, wśród nich m. in. dynamiczny interfejs użytkownika automatycznie dopasowujący się do urządzenia, nowy sposób wyświetlania metadanych obiektów cyfrowych i ich treści, zmieniony mechanizm działania wyszukiwarki, a także integrację strony z portalem Federacji Bibliotek Cyfrowych.

Od czasu uruchomienia Biblioteki Cyfrowej IGiK w 2012 r. do dziś liczba użytkowników osiągnęła już ponad 3,5 miliona. W okresie pandemii dostęp do treści cyfrowych stał się dla wielu osób jeszcze istotniejszy niż dotychczas, o czym świadczy notowany od marca br. duży wzrost czytelników odwiedzających Bibliotekę Cyfrową IGiK.

Liczymy, że nowa odsłona uprości i uprzyjemni Państwu korzystanie z zasobów udostępnianych w Bibliotece Cyfrowej Instytutu Geodezji i Kartografii, od teraz dostępnej także na urządzeniach mobilnych.

Biblioteka jest dostępna pod adresem http://bc.igik.edu.pl

Nowa Biblioteka Cyfrowa IGiK