Seminarium „Badania satelitarne oraz in-situ na obszarze mokradeł (w tym obszar Biebrzy) do modelowania wymiany Ekosystemu Netto-NEE”

Dodano: 31 sierpnia 2022

Biebrzański Park Narodowy wraz z Zespołem Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie, pragną zaprosić na Seminarium pt. „Badania satelitarne oraz in-situ na obszarze mokradeł (w tym obszar Biebrzy) do modelowania wymiany Ekosystemu Netto-NEE”. Seminarium odbędzie się dnia 6 września 2022 r. w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy, w godzinach 10:00 -15:30. Seminarium będzie transmitowane on-line na kanale YouTube Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Link do transmisji: LINK

Osoby zainteresowane bezpośrednim udziałem w Seminarium w Siedzibie Parku w Osowcu Twierdzy, mogą zgłaszać chęć uczestnictwa mailowo na adres: krzysztof.bach@biebrza.org.pl (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).  

Seminarium jest organizowane w ramach podsumowania Projektu: „Modelowanie bilansu węgla na obszarach bagiennych z wykorzystaniem danych z najnowszych misji satelitarnych ESA Sentinel-1/2/3”.

Poniżej program Seminarium. Zapraszamy do Panelu Dyskusyjnego.


Tytuł Seminarium: Badania satelitarne oraz in-situ na obszarze mokradeł (w tym obszar Biebrzy) do modelowania wymiany Ekosystemu Netto - NEE.

Referat 1, Katarzyna Dąbrowska - Zielińska wraz z Zespołem  Centrum  Teledetekcji IGiK: ,,Badania satelitarne oraz in-situ na obszarze Biebrzy do modelowania wymiany Ekosystemu Netto -NEE oraz fotosyntezy brutto -  GPP11"

Referat 2, Maciej Bartold (IGiK): "Teledetekcyjne systemy monitorowania obszarów mokradeł w Polsce".

Referat 3, Radosław Gurdak (IGiK): ,,Metody i techniki naziemnych badań na obszarach łąkowych i podmokłych"

Referat 4, Radosław Gurdak (IGiK): ,,Wykrywanie częstotliwości koszenia użytków zielonych za pomocą zdjęć satelitarnych Sentinel-2"

Referat 5, Ewa Panek (IGiK): ,,Intensywność produkcji biomasy na terenach łąkowych na podstawie danych fenologicznych z produktów Serwisu Copernicus HR-VPP CLMS'1"

Referat 6, Anna Markowska (IGiK): „Detekcja  terenów zieleni wybranych gmin w Polsce na podstawie Pan-European High Resolution Layers (HRL)"

Zaproszone Referaty

Dyskusja - Zawiązywanie Współpracy dla Obszaru Biebrzy