Spotkanie poświęcone Programowi ds Obserwacji Ziemi COPERNICUS

Dodano: 04 stycznia 2021

W dniu 18 grudnia w IGIK odbyło się spotkanie poświęcone Programowi ds Obserwacji Ziemi COPERNICUS. Omawiane były najnowsze Serwisy Programu oraz wykorzystanie danych z Serwisów i danych z satelitów Sentinel.

Wśród osiemdziesięciu uczestników byli m. in. członkowie Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, reprezentanci Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Urzędu Marszałkowskiego, Głównego Urzędu Statystycznego, Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM), Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Uniwersytet Gdański - wydział Oceanografii, Instytut Technologiczno - Przyrodniczy. Uczestnicy spotkania  wzięli udział w panelu dyskusyjnym.