Studenci Politechniki Warszawskiej z wizytą na europejskich uczelniach

Dodano: 04 kwietnia 2017

Już 2 kwietnia 2017 r. studenci ze specjalności Geodezja i Nawigacja Satelitarna (GiNS) pod opieką profesora Andrzeja Pachuty rozpoczął się dziesięciodniowy wyjazd o charakterze naukowo - dydaktycznym do obserwatoriów astronomiczno - geodezyjnych oraz uniwersytetów technicznych na obszarze Europy Środkowej.

Wizyta w instytutach naukowych i uczelniach Niemiec, Czech, Słowacji i Austrii umożliwi zapoznanie się z tematyką prowadzonych przez nie badań naukowych oraz wykorzystywanymi technikami pomiarowymi, w tym niestosowanymi w polskich ośrodkach badawczych. Studenci GiNSu odwiedzą między innymi Uniwersytety Techniczne w Berlinie oraz Wiedniu, Niemieckie Centrum Badań i Nauk Ziemi w Poczdamie czy stację technologii VLBI (Very Long Baseline Interferometry) w Wettzell.
Podróż da również sposobność do pielęgnowania współpracy z najlepszymi jednostkami naukowymi w Europie, jak i do nawiązania nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości.

Wrażenia z wyprawy oraz najciekawsze zdjęcia ukażą się w pełnej relacji po zakończeniu wyjazdu.

Wyjazd możliwy jest dzięki wsparciu głównych sponsorów – Geo-System, Coder oraz Geoline.
Instytut Geodezji i Kartografii objął patronatem wyjazd młodych geodetów z Politechniki Warszawskiej.