Studenci z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH z wizytą w IGiK

Dodano: 08 grudnia 2022

Na początku grudnia Instytut Geodezji i Kartografii gościł studentów z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Studentom towarzyszyli dr inż. Elżbieta Jasińska - Prodziekan Wydziału ds. Kształcenia i Studenckich, dr hab. inż. Paweł Hanus prof. AGH oraz dr inż. Agnieszka Pęska-Siwik. Studenci mieli okazję poznać historię Instytutu oraz zapoznać się z szerokim portfolio projektów naukowo-badawczych oraz aplikacyjnych prowadzonych w Centrum Geodezji i Geodynamiki, Centrum Geomatyki Stosowanej oraz Centrum Teledetekcji IGIK. Studenci zapoznali się również  z aparaturą pomiarową Obserwatorium Geodezyjno-Geofizyczne Borowa Góra zlokalizowanym w Jadwisinie nad Zalewem Zegrzyńskim. W Obserwatorium znajduje się m.in. nowoczesny instrument pomiarowy: Absolutny Grawimetr Kwantowy (AQG) – jeden z zaledwie 7 egzemplarzy tego typu na świecie.