Wizyta naukowców z Republiki Południowej Afryki w Instytucie Geodezji i Kartografii

Dodano: 20 października 2022

19 pażdziernika 2022 w Instytucie Geodezji i Kartografii odbyło się Seminarium, podczas którego referaty wygłosili naukowcy z Republiki Południowej Afryki współpracujący w projekcie z Centrum Teledetekcji:

Dr George Chirima: "A Proposed Satellite-Based Crop Insurance System for Smallholder Maize Farming George".

Dr Solomon Newete: "Winter wheat classification based on crop phenology using the multi-temporal sentinel-2 satellite data"

Dr Khaled Abutaleb: "Crop monitoring and yield forecast models for maize production under wet and dry seasons in in South Africa".

Naukowcy z RPA realizują projekt wraz z Centrum Teledetekcji w ramach współpracy międzynarodowej drugiego konkursu na wspólne polsko-południowoafrykńskie projekty badawcze.

Pracują w ARC: Agriculture Research Council - Natural Resources

Dr George Chirima - Kierownik Zespołu Badawczego Nauk Geoinformacyjnych dla Rady Badań Rolniczych (ARC), RPA z siedzibą w Arkadii, Pretoria. W ostatnim czasie pracował dla University of the Witwatersrand, Rhodes University i Parku Narodowego Krugera. Posiada bogate praktyczne doświadczenie badawcze w zakresie zagadnień degradacji ziemi, ekologii przestrzennej, ekologii populacyjnej oraz aspektów dotyczących zmian reżimu w odniesieniu do dużych ssaków.

Dr Solomon Newete jest starszym pracownikiem naukowym w Radzie ds. Badań Rolniczych i profesorem wizytującym na Uniwersytecie Witwatersrand zajmującym się badaniami nad inwazyjnymi roślinami obcymi (IAP), biologiczną kontrolą IAP, zanieczyszczeniem środowiska i rekultywacją, uprawami monitorowanie wzrostu i technologia teledetekcji. Posiada stopień doktora nauk o środowisku oraz tytuł magistra biologii ochrony zasobów na Uniwersytecie Witwatersrand (Johannesburg).

Dr Khaled Abutaleb - pracownik naukowy z Uniwersytetu Witwatersrand. Autor wniósł wkład w badania w temacie: Normalized Difference Vegetation Index & Miejska wyspa ciepła. Autor ma indeks 9, współautor 26 publikacji, które otrzymały 307 cytowań. Poprzednie afiliacje Khaleda Abutaleba obejmują Uniwersytet Johannesburga i Krajowy Urząd ds. Teledetekcji i Nauk Kosmicznych.