Wsparcie naukowca z Ukrainy w ramach projekt InCoNaDa

Dodano: 07 września 2022

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło pierwszą rundę naboru w Schemacie Wsparcia Ukraińskich Naukowców, realizowanego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. W efekcie siedmioro ukraińskich naukowców zostanie objętych wsparciem. Wśród nich znalazł się naukowiec z Narodowego Uniwersytetu Leśnictwa Ukrainy we Lwowie (Ukrainian National Forestry University), który będzie współpracował z polsko-norweskim zespołem badawczym projektu InCoNaDa. Liderem projektu InCoNaDa jest Instytut Geodezji i Kartografii. W ramach współpracy zaplanowano opracowanie mapy zmian pokrycia terenu oraz wykonanie mapy zasięgu lasów na podstawie danych satelitarnych dla obszaru badań na terenie Ukrainy. Algorytmy dedykowane detekcji zmian pokrycia terenu i klasyfikacji podstawowych form pokrycia terenu zostały opracowane przez zespół z Centrum Geomatyki Stosowanej IGIK, we współpracy z naukowcami z NIBIO (Norwegian Institute of Bioeconomy Research).

Więcej info na: Wsparcie dla ukraińskich naukowców. Rozstrzygnięcie I rundy przedsięwzięcia realizowanego przez NCBR - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - Portal Gov.pl (www.gov.pl)