Wyniki XII Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego

Komitet Narodowy ds. Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej informuje, że na posiedzeniu dnia 27 marca 2015 roku rozstrzygnięto wyniki polskiej edycji XII Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. Barbary Petchenik dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych pt. „Moje miejsce we współczesnym świecie”.

Wyróżniono sześć prac, które zostaną wysłane do Rio de Janeiro, gdzie wezmą udział w wystawie i konkursie ogólnoświatowym, który odbędzie się w sierpniu tego roku podczas obrad Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej.

Lista laureatów w kolejności alfabetycznej:

1. Bodych Klaudia (l. 13) – „Jestem obywatelem świata”
Zespół Szkół Publicznych nr 6, ul. Mireckiego 56, 96-300 Żyrardów

2. Kasek Sara (l. 12) – „Moje miejsce w świecie – to miejsce, gdzie jestem szczęśliwa”
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach, ul. Główna 98A, 47-253 Cisek, woj. opolskie

3. Kucharek Mateusz (l. 12) – „Zwiedzam świat”
Szkoła Podstawowa nr 22, ul. Zdrojowa 64 , 43-200 Pszczyna - Łąka

4. Mrugała Zofia (l. 11) – „Kosmos i ja”
ZS EKOLA Fundacji Oświatowej EKOLA, ul. Zielińskiego 56, 53-534 Wrocław

5. Piątkowska Maria (l. 12) – „Moim domem jest Europa”
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Ogrodowa 21, 62-035 Szczodrzykowo

6. Szynol Daniela (l. 13) – „Jestem częścią świata, świat jest częścią mnie,”