34 Sympozjum Europejskiego Stowarzyszenia Ośrodków Teledetekcji EARSeL

W dniach 16 – 19 czerwca 2014 r. odbędzie się 34 Sympozjum Europejskiego Stowarzyszenia Ośrodków Teledetekcji EARSeL. Sympozjum jest organizowane przez Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych w Warszawie, w siedzibie Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW, Krakowskie Przedmieście 26/28. Współorganizatorami Sympozjum są: Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych.

Tematykę przewodnią Sympozjum określa hasło „Europejska teledetekcja – nowe możliwości dla nauki i praktyki”. Referaty będą prezentowane na Sympozjum w 18 sesjach tematycznych: klimat, teledetekcja wód, dziedzictwo kulturowe, obszary podmokłe, oceany, pożary lasów, bezzałogowe pojazdy latające, instrumenty, metody teledetekcji, przetwarzanie obrazów, dane wieloczasowe, roślinność, dane hiperspektralne, kraje rozwijające się, leśnictwo, pokrycie terenu, rolnictwo, obszary miejskie / 3D.

Szczegółowy program Sympozjum znajduje się pod linkiem:
34 Sympozjum EARSeL program

W trakcie Sympozjum pracownicy Centrum Teledetekcji IGiK będą prezentować następujące referaty:

Zbigniew Bochenek, Shailesh Shrestha, Iwona Małek
Application of various classification approaches and types of satellite data for mapping wetland habitats

Katarzyna Dąbrowska-Zielińska, Monika Tomaszewska, Maria Budzyńska, Alicja Malińska, Iwona Małek
Modelling of carbon uptake for wetlands in relation to soil – vegetation parameters examined by satellites data

Agata Hościło, Konrad Turlej, Milena Napiórkowska
Can remotely sensed data be used to support monitoring of fires in Poland?

Agata Hościło, Andrzej Ciołkosz, Dariusz Ziółkowski, Milena Napiórkowska, Anna Dębowska, Marta Gruziel
GIO Land Monitoring component in Poland

Matthew Ofwono, Katarzyna Dąbrowska-Zielińska, Joerg Kaduk, Virginia Nicolas-Perea
Improving the correlation between SMOS soil moisture product and field measurements