Dr inż. Agata Hościło nominowana do Komitetu Zarządzającego Europejskiego Programu COST

Dodano: 27 maja 2015

Dr inż. Agata Hościło z Centrum Teledetekcji IGiK została nominowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do Komitetu Zarządzającego Akcji COST ES1104: Arid Lands Restoration and Combat of Desertification: Setting Up a Drylands and Desert Restoration Hub.

Udział dr inż. Hościło w Europejskim Programie Współpracy w Dziedzinie Badań Naukowo-Technicznych COST przełoży się na rozwój polskich badań związanych z wykorzystaniem najnowszych technik satelitarnych do monitorowania procesów pustynnienia i zasolenia oraz do poszerzenia współpracy międzynarodowej.

Więcej o programie COST na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.