Teledetekcja

O Centrum Teledetekcji

Centrum Teledetekcji ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych w zakresie wykorzystywania zdjęć lotniczych i satelitarnych do pozyskiwania informacji o obiektach, zjawiskach i procesach zachodzących na powierzchni Ziemi. Zakład został założony w 1976r. jako Ośrodek Przetwarzania Obrazów Lotniczych i Satelitarnych (OPOLiS) realizujący unikatowe prace z użyciem nowoczesnych technik teledetekcji. Obecnie w Centrum Teledetekcji realizowane są różnorodne tematy badawcze przy wykorzystaniu danych optycznych, radarowych i termalnych.
Czytaj więcej >

Projekty aktualne / zakończone

Informacje o aktualnych i niedawno zakończonych projektach międzynarodowych i krajowych prowadzonych w Centrum Teledetekcji: ESA SAT4EST, ESA LPVP, ESA POLWET, ESA SERENE, ESA ASAP, Polsko-Norweskie WICLAP i FINEGRASS, programy BIOSTRATEG RemBioFor oraz GyroScan.
Informacje o zamówieniu ESA na usługę walidacji produktu Sentinel-1 Soil Moisture: Technical Support for the setup and scientific exploitation of the Sentinel-1 Supersite in Biebrza-Poland ESA Express Procurement “EXPRO”
Czytaj więcej >