Aktualności
Wizyta Marcina Kluczka z Centrum Teledetekcji w Norweskim Instytucie Bioekonomii w Tromso

W dniach 5-10.06.2023 r. Marcin Kluczek, specjalista w Centrum Teledetekcji, przebywa w Norweskim Instytucie Bioekonomii w Tromsø (NIBIO), zlokalizowanym za kręgiem polarnym w dalekiej Norwegii.
Założenie i pomiar osnowy grawimetrycznej w Irlandii (AGN Ireland)
Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. "Założenie i pomiar osnowy grawimetrycznej w Irlandii (AGN Ireland)". Seminarium wygłosi dr inż. Przemysław Dykowski.
Seminarium odbędzie się 12 czerwca 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.
Wystąpienie dr Dariusza Ziółkowskiego na Kongresie "Nauka dla Społeczeńtwa"
4 czerwca 2023 roku dr Dariusz Ziółkowski wystąpił na Kongresie "Nauka dla Społeczeństwa" organizowanym przez Radę Główną Instytutów Badawczych.
Nagranie z seminarium "Zastosowanie teledetekcji do badań hydrologicznych na przykładzie projektów wykonywanych w Centrum Teledetekcji"
Nagranie z seminarium mgr inż. Magdaleny Łągiewskiej pt. "Zastosowanie teledetekcji do badań hydrologicznych na przykładzie projektów wykonywanych w Centrum Teledetekcji".
Zwycięzca HackVision wybrany! (Fotorelacja)
18 maja podczas Konferencji Finałowej HackVision zaprezentowanych zostało 7 pomysłów na wykorzystanie zdjęć satelitarnych programu Copernicus. Zespoły z Gdańska, Krakowa, Warszawy, Poznania, Rzeszowa, Lublina i Szczecina podczas 10 minutowych prezentacji opowiadali o swoim pomyśle, planie biznesowym oraz odbiorcach końcowych.
Serwis Nauka w Polsce o nowym modelu uczenia maszynowego zespołu Centrum Teledetekcji
W serwisie Nauka w Polsce ukazał się news zatytułowany, Algorytm pomoże w satelitarnym monitorowaniu torfowisk, informujący o nowoczesnym modelu uczenia maszynowego do określania zjawiska fluorescencji chlorofilu na obszarze mokradeł z wykorzystaniem danych z satelitów nowej generacji Sentinel-2.