Aktualności

EO4GEO Finalna Konferencja

W imieniu międzynarodowego konsorcjum projektu EO4GEO zapraszamy do udziału w Konferencji EO4GEO podsumowującej wyniki czteroletniego projektu. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym w dniach 17-18 maja 2022 r.

czytaj więcej >

Seminarium Model globalnego systemu miast

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium mgr inż. Katarzyny Goch pt.: "Model globalnego systemu miast". Seminarium odbędzie się 16 maja 2022 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams

czytaj więcej >

Rozpoczęto badania terenowe fluorescencji chlorofilu roślinności torfowisk

W dniach 26-28.04.2022 przeprowadzono pierwsze w tym roku pomiary terenowe fluorescencji chlorofilu roślinności torfowisk występujących na terenie Basenu Południowego i Środkowego Bagien Biebrzańskich.

Pomiar fluorescencji fluorymetrem OS5p+ jest uznaną metodą pozwalającą szybko i w sposób nieniszczący skontrolować proces fotosyntezy, a także określić stan zdrowotny oraz wystąpienie zjawisk stresowych w roślinach.

czytaj więcej >

Centrum Teledetekcji rekrutuje na stanowisko Specjalista ds. przetwarzania danych radarowych

Działając w imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii niniejszym ogłaszam nabór kandydatów do pracy na stanowisko Specjalista ds. programowania i przetwarzania danych radarowych w Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Kongres FIG Warszawa 11-15.09.2022r.

W imieniu Międzynarodowej Federacji Geodetów i Stowarzyszenia Geodetów Polskich Mamy przyjemność zaprosić Państwa na największą i najbardziej prestiżową konferencję specjalistów geodezji i geoprzestrzennej w 2022 roku. XXVII Kongres FIG odbędzie się w dniach 11-15 września 2022 w Warszawie. Ogólnym tematem jest Volunteering for the future - Geospatial excellence for a better living z podtematami Geodeta 4.0, Zawód geodeta w czasach pandemii i po niej, Otwarty dostęp do danych oraz Kompetencje geodezyjne dla innych dyscyplin.

czytaj więcej >

Centrum Teledetekcji rekrutuje na stanowisko Specjalista ds. programowania i przetwarzania danych satelitarnych

Działając w imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii niniejszym ogłaszam nabór kandydatów do pracy na stanowisko Specjalista ds. programowania i przetwarzania danych satelitarnych w Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

77 LAT IGiK


W dniu 30 marca 1945 roku wypadł Wielki Piątek, II wojna światowa miała się ku końcowi, cały kraj borykał się z utrudnieniami związanymi ze zniszczeniami wojennymi. Warszawa podnosiła się z ruin. Dekretem z 30 marca 1945 r. „o pomiarach kraju i organizacji miernictwa” utworzono: Główny Urząd Pomiarów Kraju (obecny Główny Urząd Geodezji i Kartografii) oraz związane z tym urzędem Państwową Radę Mierniczą (obecnie Państwowa Rada Geodezyjna i Kartograficzna) oraz Geodezyjny Instytut Naukowo-Badawczy (obecnie Instytut Geodezji i Kartografii).

czytaj więcej >

Centrum Teledetekcji - praktyki (2 os.)

Działając w imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii niniejszym ogłaszam nabór kandydatów do pracy, w ramach praktyk studenckich, w Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Job offer – NCN SONATA BIS 11 (PhD student scholarship)

The Centre of Geodesy and Geodynamics of the Institute of Geodesy and Cartography (IGiK), Warsaw, Poland, has announced a scholarship competition for a doctoral (PhD) student in the National Science Center (NCN) research project: NCN SONATA BIS 11 entitled: "Assessment of orthometric/normal height changes and their impact on the realization of the International Height Reference Frame (IHRF)”.

czytaj więcej >

IGIK oferuje stypendium naukowe dla stypendysty/doktoranta w Centrum Geomatyki Stosowanej

Instytut Geodezji i Kartografii (Centrum Geomatyki Stosowanej) ogłosił konkurs na stypendium naukowe dla stypendysty/doktoranta w projekcie badawczym: NCN OPUS21 pt.: „Ocena wpływu warunków meteorologicznych na stan zdrowotny lasów i zaburzenia w lasach w skali regionalnej i krajowej w oparciu o integrację danych naziemnych z danymi z satelitarnych systemów obserwacji Ziemi”.

czytaj więcej >