Aktualności
Nagranie z seminarium "Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce"
Nagranie z seminarium dr Kingi Kuleszy pt. "Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce".
Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Wpływ elementów meteorologicznych na zmienność NDVI w lasach w Polsce". Seminarium wygłosi dr Kinga Kulesza.
Seminarium odbędzie się 25 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams
Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, na seminarium pt. "Empiryczna ewaluacja sposobów kartograficznej prezentacji zmian klimatu z wykorzystaniem metody eye tracking". Seminarium wygłosi mgr Konrad Wróblewski.
Seminarium odbędzie się 11 września 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.
Wizyta Głównej Inspektor Doroty Cabańskiej z GUNB oraz Dyrektora Adama Baryłki z MRiT
W dniu 26.07.2023 r. gościliśmy w Instytucie Geodezji i Kartografii na posiedzeniu Kolegium Dyrektora IGIK Panią Główną Inspektor Nadzoru Budowlanego Dorotę Cabańską z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz Pana Adama Baryłkę, Dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji z Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Naukowcy z IGIK uczestniczyli w 28 Zgromadzeniu Generalnym Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki
Reprezentacja Centrum Geodezji i Geodynamiki uczestniczyła w 28 Zgromadzeniu Generalnym Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki odbywającym się w Berlinie w dniach 11-20 lipca 2023 r.
16 lipca obchodzony jest Dzień Sztucznej Inteligencji – badania torfowisk z wykorzystaniem AI

Dzień Doceniania Sztucznej Inteligencji (ang. Artificial Intelligence Appreciation Day), obchodzony corocznie 16 lipca, jest okazją do przypomnienia historii, osiągnięć technologii AI oraz zwiększaniu świadomości na temat jej obecnych i przyszłych zastosowań w naszym życiu, w medycynie, naukach ścisłych i przyrodniczych. Obecnie narzędzia oparte na sztucznej inteligencji dominują na rynku, znacząco ułatwiając nasze codzienne życie.
W obszarze sztucznej inteligencji poruszają się pracownicy Centrum Teledetekcji, wykorzystujący uczenie maszynowe do monitorowania kondycji roślinności torfowisk w środkowo-wschodniej Europie. Uczenie maszynowe (ang. machine learning) jest podzbiorem sztucznej inteligencji (AI), w którym komputery uczą się według danych i ulepszają na podstawie samego doświadczenia, bez konieczności wyraźnego programowania.
Porzucanie gruntów rolnych- szkoła letnia w Kopenhadze
W dniach 3-7 lipca Aleksandra Wasik, młodsza specjalistka z Centrum Geomatyki Stosowanej IGiK brała udział w szkole letniej „Global farmland abandonment: patterns, drivers and implications” na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii.