Aktualności
Nasz udział w debacie Copernicus4Regions!
W dniu 25.10.2023 r. w Parlamencie Europejskim odbyła się debata Copernicus4Regions na temat Programu Copernicus oraz jego obecnego i przyszłego wkładu w polityki Unii Europejskiej.
Nagranie z seminarium "Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych"
Ogłoszenie o zamówieniu Usługi „Świadczenie usług ochrony osób i mienia na rzecz Instytutu Geodezji i Kartografii przy ul. Modzelewskiego 27 w Warszawie oraz w Obserwatorium Geodezyjno – Geofizycznym „Borowa Góra” w Jadwisinie."
Ogłoszenie o zamówieniu Usługi „Świadczenie usług ochrony osób i mienia na rzecz Instytutu Geodezji i Kartografii przy ul. Modzelewskiego 27 w Warszawie oraz w Obserwatorium Geodezyjno – Geofizycznym „Borowa Góra” w Jadwisinie.”
Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych
Serdecznie zapraszamy pracowników Instytutu oraz wszystkie zainteresowane osoby, również spoza Instytutu, na seminarium pt. "Określenie sejsmicznej struktury płaszcza Ziemi na podstawie rejestracji grawimetrów pływowych". Seminarium wygłosi dr hab. Monika Wilde-Piórko, prof. IGiK.
Seminarium odbędzie się 23 października 2023 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W seminarium będzie można również wziąć udział online poprzez aplikację MS Teams.
Zapraszamy na webinar projektu InCoNaDa!
W imieniu konsorcjum projektu InCoNaDa: „Rozpowszechnienie wykorzystania informacji o pokryciu terenu i użytkowaniu ziemi pochodzących z integracji usług Copernicus Land Monitoring Service (CLMS) oraz krajowych baz danych", zapraszamy na drugi webinar InCoNaDa, który odbędzie się 17 października 2023 r. (9:00 – 12:30). Webinar będzie prowadzony w języku angielskim.
EuroGEO jest częścią europejskiej grupy obserwacji Ziemi
EuroGEO jest częścią europejskiej grupy obserwacji Ziemi (GEO) która jest ogólnoświatową siecią działającą na rzecz budowy globalnego systemu obserwacji Ziemi (GEOSS).
TerraQ Summer School 2023 – „Modern Techniques for Gravity Field Recovery”

W dniach 25 – 29 września 2023 Damian Godlewski i Samuel Milki Yadeta, stypendyści projektu badawczego zatytułowanego „Oszacowanie zmian wysokości ortometrycznych/normalnych i ich wpływ na realizację Międzynarodowego Układu Odniesienia Wysokościowego”
Konkurs na stypendium naukowe w projekcie NCN OPUS21
Instytut Geodezji i Kartografii (Centrum Geomatyki Stosowanej) ogłosił konkurs na dwa stypendia naukowe w projekcie badawczym: NCN OPUS21 pt.: „Ocena wpływu warunków meteorologicznych na stan zdrowotny lasów i zaburzenia w lasach w skali regionalnej i krajowej w oparciu o integrację danych naziemnych z danymi z satelitarnych systemów obserwacji Ziemi”.
Nagranie z seminarium "On the estimation of temporal variations of orthometric/normal height at proposed IHRF sites using GRACE/GRACE-FO data"
Udział w 12th Advanced Training Course on Land Remote Sensing: Hydrology and hazards.

W dniach 25-29.09.2023 r. pracownicy Instytutu Geodezji i Kartografii, Ewa Panek-Chwastyk (Centrum Teledetekcji) i Alicja Rynkiewicz (Centrum Geomatyki Stosowanej) uczestniczyli w międzynarodowym kursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we Wrocławiu – 12th Advanced Training Course on Land Remote Sensing: Hydrology and hazards.