Aktualności

Seminarium Jubileuszu 75-lecia - Zastosowanie teledetekcji dla rolnictwa i obszarów łąkowych

Zapraszamy na seminarium online dr Jędrzeja Bojanowskiego i dr Jana Musiała pt.: "Zastosowanie teledetekcji dla rolnictwa i obszarów łąkowych".

Seminarium odbędzie się 25 października 2021 roku o godzinie 10:00 w aplikacji Teams

czytaj więcej >

Nagranie X Jubileuszowego Seminarium - Badania zmian pola magnetycznego Ziemi w Instytucie Geodezji i Kartografii

Nagranie X Jubileuszowego Seminarium - Badania zmian pola magnetycznego Ziemi w Instytucie Geodezji i Kartografii

czytaj więcej >

Prezydent Miasta Łodzi o projekcie InCoNaDa

Na dzisiejszym webinarium organizowanym przez Sieć Europejskich Regionów Wykorzystujących Technologie Kosmiczne (NEREUS), we współpracy z Komisją Europejską i Europejską Agencją Kosmiczną prezentowano przykłady zastosowania przez administrację publiczną w Europie danych z programu Copernicus oraz ich roli w osiąganiu profitów dla obszarów, obywateli i polityków publicznych w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu - Green Deal.

czytaj więcej >

Seminarium Jubileuszu 75-lecia - Badania zmian pola magnetycznego Ziemi w Instytucie Geodezji i Kartografii

Zapraszamy na seminarium online dr hab. inż. Elżbiety Welker, mgr inż. Anny Ejsmont oraz mgr inż. Marka Dróżdża pt.: "Badania zmian pola magnetycznego Ziemi w Instytucie Geodezji i Kartografii".

Seminarium odbędzie się 11 października 2021 roku o godzinie 10:00 w aplikacji Teams

czytaj więcej >

ZAPYTANIE OFERTOWE - Badanie sprawozdania finansowego za rok 2021 i rok 2022

Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie publikuje zapytanie ofertowe dotyczące badania sprawozdania finansowego za lata 2021 i 2022.

czytaj więcej >

Aplikacja SAT4EST prezentowana na webinarium Copernicus4regions

Sieć Europejskich Regionów Wykorzystujących Technologie Kosmiczne (NEREUS), we współpracy z Komisją Europejską i Europejską Agencją Kosmiczną, ma przyjemność zaprosić na webinarium poświęcane lasom: Copernicus4regions: How Copernicus helps European regions to better preserve and grow Europe’s forests.

czytaj więcej >

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geomatyki Stosowanej na stanowisku: Specjalista ds. geomatyki i analizy obrazu (GIS & RS)

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geomatyki Stosowanej na stanowisku: Specjalista ds. geomatyki i analizy obrazu (GIS & RS)

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 18.10.2021 r.

czytaj więcej >

IGiK monitoruje suszę w 2021 r. (14 - 21 września)

Susza w okresie 14 - 21 września 2021. Opracowanie: IGiK

W Centrum Teledetekcji IGiK został opracowany system monitorowania warunków wzrostu roślin uprawnych, określający kondycję roślin za pomocą wskaźnika bazującego na wykorzystaniu obrazów satelitarnych Terra MODIS o rozdzielczości przestrzennej 1 km2. Wskaźnik satelitarnej identyfikacji suszy rolniczej DISS (ang. Drought Identification Satellite System) jest funkcją temperaturowego wskaźnika kondycji roślin (TCI – Temperature Condition Index) oraz wskaźnika meteorologicznego charakteryzującego warunki klimatyczne na obszarze Polski (HTC – Hydrothermal Coefficient).

czytaj więcej >

Susza rolnicza 2021 - serwis mapowy

Susza rolnicza 2021 - serwis mapowy IGiK
Centrum Teledetekcji IGiK prezentuje serwis Susza rolnicza 2021 opracowany na podstawie obrazów rozkładu satelitarnego wskaźnika suszy DISS (Terra MODIS) udostępnianych w formie usługi przeglądania WMS.
czytaj więcej >

Pracownik Centrum Teledetekcji IGiK, dr Jędrzej Bojanowski, publikuje w prestiżowym czasopiśmie Nature Communications.

Pracownik Centrum Teledetekcji IGiK, dr Jędrzej Bojanowski, publikuje w prestiżowym czasopiśmie Nature Communications. Powszechnie wiadomo, że lasy mogą pomóc w łagodzeniu zmian klimatycznych poprzez wychwytywanie i magazynowanie dwutlenku węgla. W artykule "Revealing the widespread potential of forests to increase low level cloud cover" autorzy po raz pierwszy wykazują dodatkowy pozytywny aspekt zalesiania, który skutkuje zwiększeniem ilości chmur niskich, które mają chłodzący wpływ na planetę.

czytaj więcej >