Aktualności

Prof. dr hab. Jan Kryński przewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk

Prof. dr hab. Jan Kryński został wybrany na przewodniczącego Komitetu Geodezji przy Wydziale IV Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2016-2020.

czytaj więcej >

Prof. dr hab. Jan Kryński członkiem połączonej Grupy Roboczej JWG 2.2

Prof. dr hab. Jan Kryński członkiem połączonej Grupy Roboczej JWG 2.2: „Grawimetria Absolutna i Systemy Odniesienia dla Grawimetrii Absolutnej” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji.

czytaj więcej >

Mgr inż. Przemysław Dykowski członkiem Komitetu Sterującego Podkomisji 2.1 "Gravimetry and gravity networks" Międzynarodowej Asocjacji Geodezji.

Mgr inż. Przemysław Dykowski członkiem Komitetu Sterującego Podkomisji 2.1 "Gravimetry and gravity networks" Międzynarodowej Asocjacji Geodezji.

 

czytaj więcej >

Susza rolnicza 2020 - serwis mapowy

OpenLayers example

Serwis mapowy

czytaj więcej >

Seminarium naukowe "Monitorowanie pożarów - metody naziemne i satelitarne"

W dniu 11 grudnia 2015 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii odbyło się seminarium naukowe pod tytułem Monitorowanie pożarów – metody naziemne i satelitarne.

W seminarium udział wzięli przedstawiciele Instytutu Badawczego Leśnictwa, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Wydziału Biologii UW, Kampinoskiego Parku Narodowego, Centrum Badań Kosmicznych PAN Wydziału Leśnego SGGW, Szkoły Głównej Straży Pożarniczej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii.

czytaj więcej >

Rocznik Astronomiczny 2016

LXXI tom Rocznika Astronomicznego na 2016 rok - w wersji elektronicznej PDF - jest kontynuacją jego poprzednich edycji, w niezmienionej postaci. Począwszy od wydania na 2015 rok, Rocznik Astronomiczny w wersji drukowanej uległ istotnemu skróceniu. Wraz z edycją na 2015 rok uruchomiony został internetowy Rocznik Astronomiczny „On-line” . W obecnej chwili zawiera on "Kalkulator pozycji pozornej gwiazd", pozwalający na natychmiastowe obliczenia pozycji wszystkich gwiazd z katalogów FK5, FK6 i Hipparcos, zarówno w Systemie FK5 jak i IRS.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU Sprzedaż energii elektrycznej na rok 2016

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących świadczenia usługi sprzedaży energii elektrycznej w 2016 r.

czytaj więcej >

Prof. dr hab. Jan Kryński oficjalnym delegatem Polski do Rady Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki

Prof. dr hab. Jan Kryński oficjalnym delegatem Polski do Rady Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki

 

czytaj więcej >

Pracownicy Centrum Teledetekcji oraz Centrum Geodezji i Geodynamiki na XIX Festiwalu Nauki Sapere Aude

W dniach 19 i 20 września 2015 r. pracownicy Centrum Teledetekcji i Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii brali udział w XIX Festiwalu Nauki pt. „SAPERE AUDE”, który odbył się na terenie Pałacu w Jabłonnie. Głównym celem Festiwalu była szeroko pojęta promocja i popularyzacja najważniejszych osiągnięć naukowych, prezentacja instytucji naukowych, badawczych, kulturalnych oraz upowszechnienie ich dorobku dydaktycznego, jak również integracja środowisk naukowych wokół ważnych problemów społecznych i etycznych nurtujących współczesny świat.

Dzięki zaproszeniu Polskiej Akademii Nauk, Centrum Teledetekcji oraz Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii miały również przyjemność zaprezentować swoją dotychczasową działalność oraz przybliżyć uczestnikom festiwalu tematykę teledetekcji, w szczególności interferometrii radarowej i zasadę działania GPS.

Więcej o IXI Festiwalu Nauki w Jabłonnie: RELACJA Z FESTIWALU

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU - Badanie sprawozdania finansowego za 2015 rok

Warszawa, dnia 12 października 2015 r.

BADANIE RYNKU
Badanie sprawozdania finansowego za 2015 rok

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących świadczenia usługi badania sprawozdania finansowego Instytutu Geodezji i Kartografii za 2015 rok.

czytaj więcej >