Aktualności

Badawczo-Wzorcujące Laboratorium Grawimetryczne

 

W Instytucie Geodezji i Kartografii utworzono Badawczo-Wzorcujące Laboratorium Grawimetryczne, którego głównym celem będzie utrzymanie krajowego standardu grawimetrycznego, a także kontrola metrologiczna narzędzi grawimetrycznych.

czytaj więcej >

Porozumienie o współpracy z Głównym Urzędem Miar

Instytut Geodezji i Kartografii wraz z Głównym Urzędem Miar podpisał porozumienie o współpracy.

czytaj więcej >

Posiedzenie Zespołu ds. Europejskiego Programu Obserwacji Ziemi Copernicus

W dniu 28 czerwca br. w Instytucie Geodezji i Kartografii odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Europejskiego Programu Obserwacji Ziemi Copernicus Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

czytaj więcej >

IV Konferencja w ramach projektu THE ISSUE

W dniach 3-5 lipca br. w Warszawie odbyła się IV Konferencja w ramach projektu THE ISSUE (ang. Transport, Health, Environment. Intelligent Solutions for Sustaining Urban Economies). Konferencja została podzielona na dwie części: publiczną oraz biznesową (tylko dla partnerów projektu). Cześć publiczna odbyła się w dniu 3 lipca br. pod hasłem „ITS as a Tool for the Development of Sustainable Transport Systems”, natomiast tematem przewodnim całej konferencji był „Joint Action Plan and Business Plan Review”.

czytaj więcej >

Interdyscyplinarne partnerstwo w transporcie i infrastrukturze

 

 Interdyscyplinarne programy badawcze w transporcie, logistyce i infrastrukturze oraz ocena możliwości ich finansowania ze środków krajowych i międzynarodowych do roku 2020 były tematem przewodnim seminarium, które odbyło się w dniu 24 czerwca 2013 r.  w Ambasadzie Brytyjskiej w Polsce.

czytaj więcej >

Seminarium na temat polskich badań polarnych

W dniu 20 czerwca br. w Instytucie Geodezji i Kartografii odbyło się seminarium, w trakcie którego prof. Piotr Głowacki z Zakładu Badań Polarnych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk wygłosił wykład na temat polskich badań polarnych pt. ”Udział Polski w tworzeniu Zintegrowanego Arktycznego Systemu Obserwacyjnego dla Svalbardu”. Prelegent przedstawił m.in.: szczegóły dotyczące europejskiego projektu SIOS (Svalbard Integrated Arctic Earth Observing System), w realizacji którego, wspólnie z 28 partnerami z Europy oraz Azji, bierze udział także Instytut Geofizyki PAN.

czytaj więcej >

Konferencja - Inteligentne Systemy Transportowe

 

 

W dniach 3-5 lipca 2013 r. w Warszawie, odbędzie się IV Konferencja w ramach projektu THE ISSUE (Transport, Health, Environment. Intelligent Solutions for Sustaining Urban Economies), poświęcona zastosowaniu Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) jako narzędzia zrównoważonego rozwoju systemów transportowych.

czytaj więcej >

Badanie intensywności pożarów - stypendium

Dr inż Agata Hościło została laureatką Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w programie POMOST (6/2012).

Tytuł projektu: A novel approach to estimate fire intensity and carbon emissions over a decade of fires in Poland

czytaj więcej >

Konferencja projektu badawczego OGNIWO

W dniu 12 czerwca br. w hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Instytut Geodezji i Kartografii poświęcona podsumowaniu wyników projektu badawczego Rozwój cyfrowych zasobów geoinformacyjnych i ich udostępnianie w ramach Ogólnokrajowego Systemu Geoinformacji Naukowej Integrującego Wiedzę Geodezyjną – OGNIWO. Projekt ten Instytut realizował w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

czytaj więcej >

Forum Wymiany Doświadczeń w zakresie zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) na Mazowszu

5 czerwca 2013 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się „Forum Wymiany Doświadczeń w zakresie zastosowania Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) na Mazowszu”. Forum zorganizowane zostało przez UM Województwa Mazowieckiego oraz Instytut Geodezji i Kartografii w ramach europejskiego projektu THE ISSUE.

czytaj więcej >