Aktualności
Prognozy plonów zbóż lepsze niż w roku ubiegłym.
Syberia płonie. Ogromny pożar okiem satelity
W ostatnich dniach w mediach pojawiają się informacje na temat pożarów lasów na Syberii. Za pomocą danych satelitarnych Sentinel-2 możemy monitorować ich rozwój w czasie oraz bieżący zasięg.
Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki
Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki
Działając na podstawie art. 43 ust. 7 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (j.t. Dz.U.2019.1095 ze zm.) oraz § 11 pkt. 2 Statutu Instytutu Geodezji i Kartografii, Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.
Nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.
Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15.09.2019 r.
Masowe kwitnienie Bałtyku na zobrazowaniach satelitarnych
Jak co roku w sezonie letnim turyści borykają się z problemem kwitnienia Bałtyku i występowania w tym czasie sinic. W ubiegłym roku w lipcu z powodu sinic w najgorszym momencie zamkniętych było aż 50 nadbałtyckich plaż. Bieżący rok także odznacza się powszechnym występowaniem tych bakterii, przez które już 21 kąpielisk od Półwyspu Helskiego po Mierzeję Wiślaną, zostało zamkniętych. Sytuacja jest niestety charakterystyczna dla naszego akwenu, a fitoplankton i sinice są obecne w wodach Zatoki Gdańskiej niemal przez cały rok, szczególnie w okresach występowanie wysokich temperatur.
Prof. dr hab. inż. Jan Kryński członkiem honorowym Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki
W uznaniu wyjątkowych osiągnięć w zakresie badań naukowych i współpracy międzynarodowej przyznano prof. dr hab. inż. Janowi Kryńskiemu – pierwszemu Polakowi – godność członka honorowego Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki.
Krajowa mozaika Sentinel-2 z 2018 r.
Zespół Centrum Teledetekcji IGiK opracował mozaikę obrazów Sentinel-2 obejmującą terytorium Polski wraz z 10. kilometrowym buforem od granic kraju. Mozaika została przygotowana w kompozycji barwnej RGB (kanały 4, 3, 2), w rozdzielczości przestrzennej 10 metrów. Więcej o mozaice pod adresem: http://www.igik.edu.pl/pl/teledetekcja-krajowa-mozaika-sentinel2