Aktualności
Zaproszenie do złożenia oferty na dostawę drobnego sprzętu komputerowego na potrzeby projektu EPOS
Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Teledetekcji IGiK
21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
W najbliższą sobotę 3 czerwca 2017 roku na błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Już kolejny rok Instytut Geodezji i Kartografii będzie prezentował swoje prace oraz zachęcał do uczestnictwa w wielu ciekawych konkursach i zabawach zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
BADANIE RYNKU wykonanie słupa pod stację GNSS
Prezentacje z seminarium POLWET
Szanowni Państwo,
Prezentacja produktów Serwisu POLWET, przedstawionych na Seminarium w dniu 20 kwietnia 2017 r. jest dostępna pod linkiem PREZENTACJA
Niniejsza prezentacja ma na celu zapoznanie Państwa z grupami produktów opracowanymi dla obszarów Ramsar w Polsce, na podstawie danych satelitarnych. Znajdą tam Państwo szczegółowe opisy produktów - metodyka ich opracowania, satelitarne dane źródłowe, propozycja ich zastosowania ale również informację o bazie produktów - dla jakich lat i w jakiej liczbie powstały te produkty. W prezentacji zawarte są również przykłady produktów z każdej grupy produktów.
Aby zobaczyć mapy obszarów podmokłych oraz stanu roślinności, kliknij POLWET.COM
Zachęcamy do dalszego kontaktu!
Seminarium z klimatologi satelitarnej
11 kwietnia odbyło się seminarium Centrum Teledetekcji z klimatologii satelitarnej, tj. wykorzystania danych satelitarnych do badań zmian klimatu. W trakcie seminarium dr Jędrzej Bojanowski wygłosił referat pt. Klimatologia satelitarna zachmurzenia: detekcja, weryfikacja i analiza klimatologiczna zawierający wyniki prac wykonanych w ramach projektów Cloud_CCI i CM SAF podczas stażu podoktorskiego w Szwajcarskim Instytucie ds. Meteorologii i Klimatologii (MeteoSwiss). Przedstawione zostały również założenia projektu NCN prowadzonego przez dr. Bojanowskiego w IGiK w latach 2017-2018 dotyczącego analizy zmian w cyklu dobowym zachmurzenia na Ziemi na przestrzeni ostatnich 30 lat.
Wyniki krajowego etapu XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik - 2017 r.
Krajowa Komisja Konkursowa XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik, na posiedzeniu w dniu 3 kwietnia 2017 roku dokonała oceny ponad 300 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, pod hasłem:
KOCHAMY MAPY (WE LOVE MAPS)
Studenci Politechniki Warszawskiej z wizytą na europejskich uczelniach
Już 2 kwietnia 2017 r. studenci ze specjalności Geodezja i Nawigacja Satelitarna (GiNS) pod opieką profesora Andrzeja Pachuty rozpoczął się dziesięciodniowy wyjazd o charakterze naukowo - dydaktycznym do obserwatoriów astronomiczno - geodezyjnych oraz uniwersytetów technicznych na obszarze Europy Środkowej.