Aktualności

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Teledetekcji IGiK

Działając w imieniu Instytutu Geodezji i Kartografii niniejszym ogłaszam nabór kandydatów do pracy w Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie.
czytaj więcej >

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W najbliższą sobotę 3 czerwca 2017 roku na błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Już kolejny rok Instytut Geodezji i Kartografii będzie prezentował swoje prace oraz zachęcał do uczestnictwa w wielu ciekawych konkursach i zabawach zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU wykonanie słupa pod stację GNSS

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących wykonania poniższej usługi: 1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest wykonanie słupa pod stację GNSS w Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznego IGiK „Borowa Góra” w Jadwisinie k. Serocka zgodnie ze wstępnym projektem załączonym do niniejszego ogłoszenia.
czytaj więcej >

Przygruntowe przymrozki i prognozy plonów 2017

czytaj więcej >

Prezentacje z seminarium POLWET

Szanowni Państwo,

Prezentacja produktów Serwisu POLWET, przedstawionych na Seminarium w dniu 20 kwietnia 2017 r. jest dostępna pod linkiem PREZENTACJA

Niniejsza prezentacja ma na celu zapoznanie Państwa z grupami produktów opracowanymi dla obszarów Ramsar w Polsce, na podstawie danych satelitarnych. Znajdą tam Państwo szczegółowe opisy produktów - metodyka ich opracowania, satelitarne dane źródłowe, propozycja ich zastosowania ale również informację o bazie produktów - dla jakich lat i w jakiej liczbie powstały te produkty. W prezentacji zawarte są również przykłady produktów z każdej grupy produktów.

Aby zobaczyć mapy obszarów podmokłych oraz stanu roślinności, kliknij POLWET.COM

Zachęcamy do dalszego kontaktu!

czytaj więcej >

Seminarium z klimatologi satelitarnej

11 kwietnia odbyło się seminarium Centrum Teledetekcji z klimatologii satelitarnej, tj. wykorzystania danych satelitarnych do badań zmian klimatu. W trakcie seminarium dr Jędrzej Bojanowski wygłosił referat pt. Klimatologia satelitarna zachmurzenia: detekcja, weryfikacja i analiza klimatologiczna zawierający wyniki prac wykonanych w ramach projektów Cloud_CCI i CM SAF podczas stażu podoktorskiego w Szwajcarskim Instytucie ds. Meteorologii i Klimatologii (MeteoSwiss). Przedstawione zostały również założenia projektu NCN prowadzonego przez dr. Bojanowskiego w IGiK w latach 2017-2018 dotyczącego analizy zmian w cyklu dobowym zachmurzenia na Ziemi na przestrzeni ostatnich 30 lat.

czytaj więcej >

Wyniki krajowego etapu XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik - 2017 r.

Krajowa Komisja Konkursowa XIII Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenik, na posiedzeniu w dniu 3 kwietnia 2017 roku dokonała oceny ponad 300 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, pod hasłem:

KOCHAMY MAPY (WE LOVE MAPS)

czytaj więcej >

Studenci Politechniki Warszawskiej z wizytą na europejskich uczelniach

Już 2 kwietnia 2017 r. studenci ze specjalności Geodezja i Nawigacja Satelitarna (GiNS) pod opieką profesora Andrzeja Pachuty rozpoczął się dziesięciodniowy wyjazd o charakterze naukowo - dydaktycznym do obserwatoriów astronomiczno - geodezyjnych oraz uniwersytetów technicznych na obszarze Europy Środkowej.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU wykonanie izolacji pionowej i poziomej

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących wykonania izolacji pionowej i poziomej w budynku administracyjnym Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznego IGiK „Borowa Góra” w Jadwisinie k. Serocka.
czytaj więcej >

IGiK szkolił z wykorzystania danych satelitarnych w badaniach klimatu

W dniach 20-24 marca Jędrzej Bojanowski z Centrum Teledetekcji jako trener wziął udział w międzynarodowym szkoleniu „The Use of Gridded Satellite Data for Climate Services” z analizy satelitarnych danych klimatologicznych tworzonych przez Satellite Application Facility for Climate Monitoring (CM SAF). Szkolenie zostało zorganizowane przez EUMETSAT i odbyło się w krakowskim oddziale Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Więcej szczegółów znajduje się tutaj.

czytaj więcej >