Aktualności

Prognozy plonów 2016

czytaj więcej >

Prof. dr hab. Jan Kryński członkiem połączonej Grupy Roboczej JWG 2.1.1

Prof. dr hab. Jan Kryński członkiem połączonej Grupy Roboczej JWG 2.1.1: „Zakładanie Systemu Odniesienia dla Grawimetrii Absolutnej” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji.

czytaj więcej >

SUSZA ROLNICZA 2016

czytaj więcej >

Dr inż. Walyeldeen Godah członkiem połączonej Grupy Studiów JSG 0.12

Dr inż. Walyeldeen Godah został członkiem połączonej Grupy Studiów JSG 0.12 “Zaawansowane metody obliczeniowe związane z wyznaczaniem wysokorozdzielczych modeli pola grawitacyjnego Ziemi” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji.
czytaj więcej >

Skutki huraganu w północno-wschodniej Polsce z satelity Sentinel-2

17 czerwca 2016 r. nad północno-wschodnią Polską przeszły gwałtowne nawałnice. Silny wiatr uszkodził znaczne fragmenty lasu w Puszczy Knyszyńskiej. Wysoka częstotliwość pozyskiwania obrazów Sentinel-2 oraz ich wysoka rozdzielczość przestrzenna umożliwiają monitorowanie zmian i określenie zasięgu i stopnia zniszczeń w lasach. Centrum Teledetekcji IGIK wykonało analizę zasięgu zniszczeń spowodowanych przejściem nawałnicy na podstawie obrazu Sentinel-2.

Więcej informacji o wykorzystaniu teledetekcji satelitarnej w lasach na: http://www.igik.edu.pl/pl/Lasy
Kontakt: agata.hoscilo@igik.edu.pl
 

czytaj więcej >

Instalacja grawimetru nadprzewodnikowego iGrav w Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznym Borowa Góra

W końcu kwietnia 2016 roku został uruchomiony grawimetr nadprzewodnikowy iGrav (produkcji GWR Instruments Inc.) o numerze seryjnym 027 (ogólny numer seryjny SG092) w Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznym Borowa Góra. Jest to pierwszy grawimetr nadprzewodnikowy na terenie kraju.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU - audyt projektów współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

BADANIE RYNKU - audyt projektów współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących świadczenia usługi audytu projektów współfinansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

czytaj więcej >

20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Logo 20. Piknik Naukowy. Źródło: CNK
Już 7 maja 2016 r., na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbędzie się Jubileuszowy 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, poświęcony związkom nauki z naszym zdrowiem. W trakcie Pikniku liczne Uniwersytety, Instytuty badawcze i firmy zaprezentują jak nauki szczegółowe i współczesna technika (np. inżynieria materiałowa) torują drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia oraz jak walka o dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie ludzi stymuluje rozwój pozostałych nauk.

czytaj więcej >

BADANIE RYNKU dostawa stacji meteorologicznej

W celu zbadania rynku oraz oszacowania wartości zamówienia Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących dostawy stacji meteorologicznej.

 

czytaj więcej >

Dr inż. Walyeldeen Godah członkiem Podkomisji 2.4 d "Gravity and Geoid in Africa" Międzynarodowej Asocjacji Geodezji

Dr inż. Walyeldeen Godah został powołany do Podkomisji 2.4 d "Gravity and Geoid in Africa" Komisji 2 „Gravity Field” Międzynarodowej Asocjacji Geodezji na kadencję 2016-2019.
czytaj więcej >