Aktualności

Góra lodowa o polu powierzchni Londynu oderwała się na Antarktydzie

Największa od ponad 50 lat góra lodowa o nazwie D28, ważąca około 315 miliardów ton, oderwała się od lodowca szelfowego Amery we wschodniej części Antarktydy. Jej rozmiary są porównywalne z powierzchnią Londynu.

czytaj więcej >

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji

Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Teledetekcji Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Profesor Marek Baranowski ponownie Sekretarzem Generalnym AGILE

Członkowie Asocjacji Laboratoriów Geoinformacyjnych w Europie (AGILE) wybrali ponownie Marka Baranowskiego, profesora IGiK do Zarządu Asocjacji, powierzając mu funkcję Sekretarza Generalnego na okres kadencji 2019 – 2023.

czytaj więcej >

Awaria kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka"

Na terenie Warszawy doszło do awarii dwóch kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”. We wtorek 27 sierpnia uszkodzeniu uległa infrastruktura przesyłowa ścieków pochodzących z siedmiu dzielnic lewobrzeżnej części miasta, co poskutkowało koniecznością ich kontrolowanego zrzutu wprost do Wisły. Podaje się, iż w każdej sekundzie wpływa do niej około trzech metrów sześciennych nieczystości.

czytaj więcej >

Media o Spotkaniu Ministra Ardanowskiego w IGiK

Spotkanie, które odbyło się 6 sierpnia w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii, na którym obecny był między innymi Minister Ardanowski odbiły się szerokim echem w mediach.

czytaj więcej >

Możliwości wykorzystania zdjęć satelitarnych w rolnictwie - Spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w IGiK

6 sierpnia 2019 roku w siedzibie Instytutu Geodezji i Kartografii odbyło się spotkanie zorganizowane przez Centrum Teledetekcji (CT) dotyczące możliwości wykorzystania zdjęć satelitarnych w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem monitorowania suszy rolniczej i jej skutków.

czytaj więcej >

Prognozy plonów zbóż lepsze niż w roku ubiegłym.

Tegoroczna susza od początku czerwca trwająca przez ponad 3 dekady spowodowała spadek plonówy zbóż i rzepaku poniżej wartości potencjalnych.
czytaj więcej >

Syberia płonie. Ogromny pożar okiem satelity

W ostatnich dniach w mediach pojawiają się informacje na temat pożarów lasów na Syberii. Za pomocą danych satelitarnych Sentinel-2 możemy monitorować ich rozwój w czasie oraz bieżący zasięg.

czytaj więcej >

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki

Konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki

Działając na podstawie art. 43 ust. 7 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (j.t. Dz.U.2019.1095 ze zm.) oraz § 11 pkt. 2 Statutu Instytutu Geodezji i Kartografii, Dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

czytaj więcej >

Nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.

Instytut Geodezji i Kartografii ogłasza nabór do pracy w Centrum Geodezji i Geodynamiki Instytutu Geodezji i Kartografii.

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 15.09.2019 r.

czytaj więcej >